Asystor stomatologiczny

22-08-2019

Asystory stomatologiczne z wyborem szuflad od 3-5

Niewątpliwy pomocnik w każdym gabinecie stomatologicznym, który ułatwia pracę Stomatologa podczas wykonywania pracy.

Zazwyczaj asystory posiadają na górze blat wykonany z szkła hartowanego. Ułatwia to przygotowanie materiałów zabiegowych.

 

Jakie są rodzaje Asystorów stomatologicznych ?

Na rynku Polskim możemy znaleźć wiele modeli, najczęściej jednak Stomatolodzy wybierają asy-story podręczne czyli małe i usadowione na kołach jezdnych np model:

Asystor stomatologiczny JAS-A 1 / JAS-A 2

Jest to seria, która została wykonana z płyty wiórowej, za wyjątkiem frontów, ponieważ one zostały wykonane z płyty MDF. Całość asy stora pokryta jest okleiną PCV. Model JAS-A 1 posiada 3 szuflady z koli model JAS-A 2 4 szuflady. Oba modele są osadzone na kołkach a ich wysokość to 82,5 cm.

 

Możliwy  jest zakupu asy stora stomatologicznego z 5 szufladami - każda z nich posiada różne wielkości, model AS-5 może służyć również jako szafka - osadzony jest na 4 kołach. Wysokość w tym przypadku to 89 cm.

 

Kolejny model wyróżnia się dodatkową funkcję, która wygrywa z jego poprzednikami. Asystor stomatologiczny 3 lub 4 szufladkowy posiada dodatkowa możliwość regulacji wysokości ! zakres ten oscyluje od 84 - 105 cm w przypadku modelu z 3 szufladami lub od 96,5 cm - 117 cm w modelu z 4 szufladami. Regulacja odbywa się za pomocą sprężyny gazowej - kolumna asystora jest chromowana, a blat szklany. Ten model posiada certyfikat CE