Autoklaw klasy B - bezpieczeństwo i komfort w gabinecie

09-01-2019

Autoklaw to specjalistyczne urządzenie przeznaczone do sterylizacji narzędzi w takich placówkach jak szpitale, przychdnie, gabinety stomatologiczne lub kosmetyczne. Obecnie na rynku wyróżnia się autoklawy klasy: B, N oraz S.

Najbardziej profesjonalna klasa autoklawów to klasa B, która spełnia wszelkie możliwe wymagania Sanepidu. Autoklaw klasy B daje nam możliwość sterylizacji wszystkich typów materiałów - m.in. wzierniki, igły, cewniki, końcówki stomatologiczne, itp.. Dzięki temu, iż autoklaw klasy B wyróżnia frakcjonowana próżnia wstępna (całkowite usunięcie powietrza otrzymana poprzez sekwencje impulsów próżni i wstrzyknięcie pary), uzyskujemy najbardziej skuteczną sterylizację, która nie jest możliwa w autoklawach klasy N oraz S. Para wodna to czynnik, który gwarantuje zabicie wszystkich bakterii, drobnoustrojów i wirusów znajdujących się na narzędziach - a to zapewnią nam autoklawy klasy B, które znajdziemy na stronie kategorii Autoklawy w naszym sklepie.

Oferowane urządzenia są sprawdzone, oraz posiadają certyfikat CE prEN 13060 klasy B zgodnie z Dyrektywą Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993 r. dotyczącą wyrobów medycznych (OJ L 169, 12.7.1993, p. 1-43) i są objęte gwarancją jakości.

Spośród dostępnych w naszym sklepie autoklawów klasy B mamy możliwość wyboru pojemności urządzenia - odpowiedni wybór wielkości, zależy przede wszystkim od charakteru pracy, oraz długości wykorzystywanych narzędzi, którymi się posługujemy:

  • 8 litrów;
  • 12 litrów;
  • 18 litrów;
  • 22 litry.

Wybór pojemności autoklawu to nie wszystko, ponieważ klasa B daje nam również możliwość zakupu urządzenia z wbudowaną drukarką termiczną. Wybór takiego modelu to ułatwienie podsumowania naszej pracy po jej zakończeniu. Jednym przyciskiem wydamy dyspozycję wydrukowania potwierdzenia procesu sterylizacji - jest to dokument niezwykle ważny choćby podczas kontroli Sanepidu. Zyskujemy czas po zakończeniu pracy, oraz pewność podsumowania jej bez pomyłki.

Obecnie każdy z nas przywiązuje wagę do wysokiej jakości i komfortu wykonywanych zabiegów. Zapewnienie 100% sterylizacji - które otrzymujemy dzięki autoklawom klasy B - to nie tylko pozytywne przejście kontroli Sanepidu, ale również gwarancja bezpieczeństwa.