Koncentratory tlenu - zastosowanie

06-12-2018
Koncentratory tlenu obecnie to coraz bardziej popularne urządzenia stosowane niegdyś w placówkach medycznych. Teraz dzięki, powstaniu przenośnych urządzeń popularne staje się używanie koncentratorów w zaciszu domowym Pacjenta, dając tym samym możliwość przebywania w gronie rodzinnym i aktywność poza domem.
 
W jakich przypadkach stosuje się koncentratory tlenu?
 
Koncentratory tlenu pomagają ludziom na całym świecie, którzy borykają się wieloma schorzeniami. Służą do leczenia wielu chorób m.in chorób układu oddechowego (astma oskrzelowa, dysplazja oskrzelowo-płucna, mukowiscydoza, przewlekła obturacyjna choroba płuc, rak płuc, zwłóknienie płuc), układu krążenia (bóle w klatce piersiowej pochodzenia sercowego, choroby tętnic, dusznica bolesna, niedociśnienie i nadciśnienie tętnicze, nietolerancja wysiłku, niewydolność krążenia, zwłóknienie mięśnia sercowego, a także w przypadku niewydolności nerek, anemii. Koncentratory działają wspomagająco podczas leczenia onkologicznego w celu poprawy jakości leczenia i wzmocnienia organizmu.
 
Przenośny koncentrator tlenu to doskonałe rozwiązanie dla ludzi, którzy pomimo schorzeń pragną funkcjonować bez ograniczeń poza domem. To lekkie urządzenie, ważące zaledwie 3.2 kg pozwala nam mieć dostęp do tlenu w każdej chwili, dzięki niemu możemy czuć się bezpiecznie i swobodnie podczas przebywania z dale od miejsca zamieszkania. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. W zależności od wyboru typu akumulatora, działanie urządzenia może trwać od 4 do nawet 8 godzin ! Co więcej, przenośne koncentratory tlenu posiadają certyfikat CE co w pełni daje nam gwarancję bezpieczeństwa i jakości.
 
Warto też wiedzieć iż przenośne koncentratory tlenu, które opatrzone są certyfikatem FDA (Food and Drug Administration) można wnosić na pokład samolotu na czas podróży, dzięki temu prawie żadne bariery nie przeszkodzą w realizowaniu naszych planów.
Ważne by przed planowaną podróżą upewnić się czy linie lotnicze pozwalają na zabranie ze sobą koncentratora tlenu oraz czy nie mają wewnętrznych regulaminów/przepisów które ograniczają wybór koncentratorów.
Nasze koncentratory Inogen ONE G3 i G4 posiadają certyfikaty FDA i uznawane są przez większość linii lotniczych mi.in.Rayanair
 
Przenośne koncentratory tlenu znajdziemy na stronie
 
dodatkowo, istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na zakup sprzętu.
 
W celu uzyskania szerszej informacji warto zasięgnąć porady konsultanta https://promedyczny.pl/webpage/kontakt.html