Łatwoślizgi i urządzenia do przemieszczania Pacjenta w pozycji leżącej

19-06-2019

Opieka nad Pacjentem, który z powodu choroby jest zmuszony do długotrwałego leżenia jest nie rzadko ciężkim wyzwaniem dla jego Opiekuna. Szczególnie uciążliwe jest, gdy Pacjent jest cięższy oraz większy aniżeli jego Opiekun - wówczas praca nad Pacjentem staje się barierą. Łatwoślizgi oraz urządzenia do przemieszczania Pacjenta mają za zadanie głównie niwelować w znacznym stopniu barierę, która powoduje wystąpienia ryzyka u Opiekuna problemów z kręgosłupem i innymi schorzeniami.

 

Rodzaje łatwoślizgów - ułatwienie w wyborze odpowiedniego modelu

Pośród nich mamy do wyboru łatwoślizgi wykonane z ultracieńkiego materiału powleczonego nylonem - materiał ten jest odporny na rozciągnięcie oraz rozdarcie - główną jego cechą jest ułatwienie przemieszczanie Pacjenta i przenoszenie z łóżka na wózek i odwrotnie. Obracanie na łóżku w celu przeprowadzenia czynności pielęgnacyjnej itp.Wyróżniamy Łatwoślizg Uno- pojedynczy dla osoby niskiej i szczupłej UNO: łatwoślizg pojedynczy 220 x 140 cm lub podwójny ROLO jest łatwoślizgiem zszytym w rulon / podwójny; z funkcją noszy/ 220 x 140 cm dla Pacjenta wysokiego oraz o wysokiej wadze.Podobnym produktem do łatwoślizgu jest mata poślizgowa BM-Blue Motion, która również występuje w dwóch rodzajach:

I Mata poślizgowa zamknięta BM-0911 lub II Mata poślizgowa otwarta z wszystkimi uchwytami krawędziowymi BM-1975

Odpowiednikiem maty ślizgowej jest CREMASTER PM-2097 z maksymalnym obciążeniem Pacjenta do 200 kg - wykonany z trwałego materiału, który można dezynfekować i prac w temperaturze do 90 stopni. Posiada specjalne uchwyty co daje pewność w wykonywaniu ślizgu z Pacjentem.

 

Nie wszyscy jednak są w stanie zaufać łatowślizgom i wygodniej, gdy przemieszczanie Pacjenta odbywa się na twardym podłożu- jest zatem na to sposób: Urządzenie rolkowe Roll-In  nie tylko służy do przenoszenia Pacjenta między dwoma bliskimi powierzchniami.

Inne Produkty ułatwiające Przemieszczanie Pacjenta

 

Oprócz łatowślizgów, które służąc głownie do przesuwania Pacjenta po łóżku w pozycji leżącej lub do obracania nim w celu dokonania czynności pielęgnacyjnej istnieją inne alternatywy np. Przenośne rozkładane siedzisko transportowe PM-4030

Służy nie tylko do obracanie Pacjenta w łóżku ale również nadaję się do transportu w pozycji siedzącej i przemieszczania go np z łóżka na fotel, krzesło lub łóżko. Mamy możliwość również przenoszenia w pozycji leżącej - maksymalne obciążenie: 180 kg.

 

Lub Pasy do transferu Pacjentów PM-3025 

idealne do przemieszczanie Pacjenta z łóżka na wózek i odwrotnie, pasy są bardzo pomocne również do poprawienie pozycji Pacjenta w łóżku. Dzięki użyciu pasów, zmiany ułożenia Pacjenta pozwalają na optymalne użycie siły, zachowując zdrową postawę. Maksymalne użycie do 200 kg.

Wszystkie ww.produkty chętnie wykorzystywane są  w ośrodkach rehabilitacyjnych, DPS lub szpitalach coraz częściej sięgają po nie również osoby prywatne.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną oferta a w razie, gdy nasuną się pytania wszelkich porad udzielą konsultanci firmy promedyczny.pl