Materace na łóżka rehabilitacyjne - przeciwodleżynowe

09-10-2019

Materace z pianki HR - na rynku POLSKIM

 

Materace dedykowany na łóżko rehabilitacyjne jest to bardzo ważny elementem, który pozwala Pacjentowi na komfortowy odpoczynek i czas rekonwalescencji. Wśród materacy, które wyróżniamy są zwykłe z pianki lub przeciwodleżynowe dostosowane do stopnia odleżyn. Oprócz powszechnych materacy przeciwodleżynowych z pompą pasywnych - wyróżniamy materace, wykonane z 2 lub 3 warstwowe pianki wysoko elastycznej HR. Niewątpliwa zaleta zakupu takiego rozwiązania jest fakt, iż można położyć materac bezpośrednio na leże łóżka czego nie można niestety uczynić w przypadku materacy obsługiwanych pompą.

 

Zmagania Pacjentów to odleżyny najczęściej dotyka 1 oraz 2 stopień odleżyn już na wczesnym etapie należy dołożyć wszelkich starań, by stopień odleżyn nie mógł się pogłębiać. Zatem już podczas samego zakupu łóżka rehabilitacyjnego warto zakupić porządny materac przeciwodleżynowy. Na Polskim rynku z powodzeniem sprzedają się materace Produkcji: HEALTH made in Germany wśród nich wyróżniamy:

Do III stopnia odleżyn :

 HYPER FOAM PLUS -materac 2-warstwowy, posiada unikalny system wentylacji, poziome oraz pionowe kanały zapewniające idealny mikroklimat. Ten rodzaj materaca jest dedykowany głównie dla Pacjenta o wadze 20-140 kg, którego ryzyko wystąpienia odleżyn jest niski. Materac wyposażony jest w pokrowiec nieprzemakalny. Idealna redukcja ciśnienia oraz minimalizacja siły tnących.

- Materac Plus CLINIC - z hiperelastycznym rdzeniem piankowym z nacięciami poprzecznymi długimi oraz podłużnymi. 2 - warstwowy gęstości warstw:35kg/m3 i 40 kg/m3. Ten rodzaj materaca podstawowego dedykowany jest szczególnie dla Pacjenta, który nie posiada odleżyn lub wystąpiły u niego początkowe stadia choroby.

 

 

W przypadku odleżyn, które istnieją u Pacjenta warto zainwestować w materac przeznaczony dla osób do IV stopnia odleżyn:

- Hyper Foam 2 - wykonany jest z 3 warstw pianki wysoko-elastycznej HR o grubości 15 cm. Waga Pacjenta od 20 - 150 kg. Materac wyposażony jest w hiperelastyczny rdzeń piankowy. Pokrowiec nieprzemakalny, antyalergiczny i oddychający - wykonany z wysoko elastycznego materiału.

 

Materac jest 3 -warstwowy o gęstościach: 45kg/m3, 3,50 kg/m3 oraz 35 kg/m3. Kanały napowietrzające zapewniają optymalny mikroklimat. Redukcja ciśnienia oraz minimalizacja sił tnących ( poniżej 18 mmHG nacisku). Pokrowiec z PU-Tex, może zostać zdjęty i prany w nawet 95 °C.

 


Zachęcamy do zapoznania się z oferta sklepu dot.wyboru materacy dla Pacjenta.

Skorzystaj również z dofinansowania ze środków PFROn