Myjka ultradźwiękowa w gabinecie lekarskim

17-10-2019

Najtańsza metoda czyszczenia narzędzi w Twoim gabinecie. Myjka ultradźwiękowa, proste urządzenie które ma za zadanie oczyszczenie narzędzi szczególnie tych, które posiadają trudno dostępne szczeliny uniemożliwiając tym samym na dotarcie podczas standardowego - prostego mycia ręcznego.

Idealnie sprawdza się do tego zadania--> myjka ultradźwiękowa, która należy zaznaczyć nie dezynfekuje, a jedynie myje - za pomocą środków chemicznych

 

Zasada działania myjki ultradźwiękowej

 

Urządzenie to technologia ultradźwiękowa, polegająca na wykorzystaniu fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości - ( powyżej zakresu słuchu człowieka). Czyszczenie, zachodzi za pomocą rozchodzących się fal ultradźwiękowych- obecnie jest to jedna z najskuteczniejszych metod mycia narzędzi. Zakup myjki wiąże się również z dodatkowym, zakupem środków przeznaczonych do tego urządzenia - potrzebujemy specjalny płyn. W komorze myjki wytwarza się fale dźwiękowe, inicjujące proces kawitacji. Przy powierzchni czyszczonych przedmiotów, tworzy się dala ciśnieniowa, która sukcesywnie odrywa nawet najmniejsze drobinki zanieczyszczeń z narzędzi.

 

Czy używanie myjki ultradźwiękowej nie spowoduje uszkodzenia narzędzie?

 

Działanie myjki absolutnie w żadnym wypadku nie uszkadza narzędzi, ponieważ fale dźwiękowe są przenoszone za pomocą specjalnej cieczy, która wlewa się do wnętrza komory,. Ciecz poza tym że przenosi fale , jest jednocześnie środkiem czyszczącym. :)  Dla zwiększenia skuteczności czasami używa się dodatkowych środków z detergentem

 

Rodzaje myjek ultradźwiękowych

 

Myjki ultradźwiękowe różnią się swoją pojemnością litrów komory oraz mocą częstotliwości ultradźwięków - zwykle adekwatne do pojemności samej myjki.

Ceny myjek obecnie nie są zbyt wysokie opiewają w granicach od 395,00 zł brutto - dotyczy to naprawdę bardzo malutkich urządzeń do nawet 1899,00 zł brutto

Zakup myjki uzależniony jest głównie od tego jakiej wielkości posiadamy narzędzia do pracy. Najczęściej odnotowujemy sprzedaż myjek o pojemności 5 L

 

- Steel UC myjka ultradźwiękowa - dostępna w cenie 849,00 zł brutto.

Ten model myjki posiada 5 l pojemności całkowitej, uzyskujemy moc ultradźwięków 120 W - maksymalna temperatura do osiągnięcia - 20 - 80?.  Myjka została wyposażona w grzałkę ,która ma możliwość podgrzania płynu czyszczące oraz włącznik czasowy.

 

 

- Myjka ultradźwiękowa 10 L BS- UC 10 - cena dla tej pojemności L 879,00 zł brutto

Moc podgrzania cieczy: 300 W - dając tym samym możliwość uzyskania temperatury w zakresie od 0-80 °C. Moc uzyskania ultradźwięków o częstotliwości: 240 W oraz częstotliwość: 40 KHz. Ten model  posiada możliwość uzyskania temperatury w zakresie od 0-80 °C. Cała konstrukcja wykonana z stali nierdzewnej oraz elektroniczny panel kontrolny.

- Myjka ultradźwiękowa 15 L BS-UC 15 - cena brutto 1235,00 zł

Moc podgrzania cieczy: 400 W - dając tym samym możliwość uzyskania temperatury w zakresie od 0-80 °C. Moc uzyskania ultradźwięków o częstotliwości: 360W oraz częstotliwość: 40 KHz. Ten model  posiada możliwość uzyskania temperatury w zakresie od 0-80 °C.Cała konstrukcja wykonana z stali nierdzewnej oraz  elektroniczny panel kontrolny.

- Myjka ultradźwiękowa op pojemności 19 L lub 22 L - cena 1599,00 zł / 1699,,00 zł

 

Moc podgrzania cieczy: 600 W - dając tym samym możliwość uzyskania temperatury w zakresie od 0-80 °C. Moc uzyskania ultradźwięków o częstotliwości w przypadku 19L: 420 W i 22L: 480 W - Częstotliwość dla obu pojemności: 40 KHz. Ten modele  posiadają możliwość uzyskania temperatury w zakresie od 0-80 °C. I elektroniczny panel kontrolny. Cała konstrukcja wykonana z stali nierdzewnej.

 

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę podczas wyboru ?

 

Niewątpliwie najważniejsza cecha to moc myjki - oczywiście im większa moc myjki, tym lepszy efekt czyszczenia narzędzi. Zdecydowanie, lepiej wyposażyć gabinet w myjkę o nieco większej pojemności litrowej, powoduje to tym samym, możliwość czyszczenia większej ilości narzędzi.

 

 

Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym strony: promedyczny.pl