Podnośnik wannowy pomoc podczas kąpieli

29-07-2019

Podnośniki wannowe, niewątpliwa pomoc podczas kąpieli dla osób niepełnosprawnych bądź Seniorów. Funkcjonalne oraz ergonomiczne urządzenia. Wykonane z materiałów łatwych w utrzymywaniu czystości. Możliwość regulacji - dzięki temu dostosowujemy do potrzeb Pacjenta - indywidualnie.

Na rynku Polskim wyróżniamy podnośnik np z napędem elektrycznym model AQUATEC ORCA, który sterowany jest za pomocą pilota utrzymujący się na wodzie. Zaletą takiego podnośnika jest fakt, iż można za niewielkie pieniądze dokupić nakładkę obrotową co ułatwi osobie korzystającej z kąpieli na podnośniku wejście i wyjście z wanny. Produkt całkowicie bezpieczny, certyfikowany. Dodatkowo Podnośnik ma możliwość odchylenia do 40 stopni co zdecydowanie umila kąpiel, dając tym samym uczucie relaxu.

 

Biorą pod uwagę fakt, iż nie każdy Pacjent czuje się pewnie na podnośniku, który wkłada się do wody prezentujemy również alternatywę, podnośnik przywannowy hydrauliczny, montowany z boku wanny. Idealnie sprawdzi się dla osób poruszających się np.na wózku inwalidzkim lub dla osób słabych. Regulacja wysokości odbywa się w zakresie od 20 - 70 cm - wystarczy usiąść wygodnie na krzesełku, które uniesie się do odpowiedniej wysokości, by móc swobodnie wejść do wanny. Ten rodzaj podnośnika może również być montowany pod prysznicem, wykonany jest z stali nierdzewnej, posiada również certyfikat CE - bezpieczne urządzenie. Podczas obsługi tego modelu, wymagana jest pomoc osoby, która będzie sterować podnośnikiem.