Prezentacja stołów do pionizacji

26-06-2019

Obecne na rynku stoły do pionizacji z powodzeniem są użytkowane w takiej placówce, jak szpital - na oddziałach chirurgi i neurologii, ortopedii lub nawet na oddziałach kardiologi. Niewątpliwie stosuje się je również do terapii Pacjenta w gabinetach rehabilitacji coraz częściej jednak są stosowana również w domach u Pacjenta. Koszty zakupu nie są zastraszające szczególnie, jeżeli istnieje realna możliwość otrzymania dofinansowania na zakup tego stołu.

By uzyskać dofinansowanie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego należy złożyć wniosek z kpl . dokumentów, szczegółowe informację znajdują się na stronie promedyczny.pl w zakładce DOFINANSOWANIA

 

Rodzaje stołów do Pionizacji w ofercie sklepu promedyczny.pl

 

Wśród stołów do pionizacji wyróżniamy stoły z regulacją wysokości elektryczną lub ręczną. Istnieją również stoły, które oprócz regulacji elektrycznej wysokości, posiadają również elektryczną regulację zmianę kąta nachylenia pionizatora co daje, większą możliwość ćwiczeń dla Terapeuty i dużą większą wygodę dla Pacjenta.

 

Najprostszym modelem stołu do pionizacji i zarazem najtańszym to Stół do pionizacji SP-1, który posiada stałą wysokość  72 cm - ma do wyboru regulację kąta nachylenia od 0 - 90 stopni -  ręczną lub elektryczną. Prosty model, który podczas rozbudowy indywidualnej, która jest do wyboru całkiem dobrze broni się w funkcjonalności.

 

 

Kolejny model nieco droższy niż jego przeciwnik wymieniony wyżej to SP-I Pionizator z ręczną zmianą kata leżyska

Ten model również posiada stałą wysokość: 72 cm, jego górną cześć leżyska posiada dodatkowy element stabilizujący głowę. Stół posiada również stolik terapeutyczny, daje to możliwość jednocześnie ćwiczeń manualnych przez Pacjenta w zestawie również znajdziemy banan odciążający kończyny dolne. Przy dodatkowej opłacie uzyskamy regulację kąta nachylenia elektrycznie za pomocą pilota.

 

Jeżeli tylko posiadamy większą możliwość finansową można pokusić się o zakup już Stołu do pionizacji NSR - P który zdecydowanie daje więcej możliwości jeżeli chodzi o wykonywanie ćwiczeń z Pacjentem, a do tego nie jest problematyczne dla Pacjenta i Terapeuty - wszystko co związane z dostosowaniem stołu  czyli wysokość oraz kąt nachylenia do Pacjenta odbywa sie za pomocą pilota. Rozbudowanie w elementy dodatkowe wzbogacą nam model tak, ze praca z Pacjentem to czysta przyjemność zważywszy na to, iż pionizacja zwykle wymaga  użycia więcej sił przez Terapeuty oraz mocniejszy niejednokrotnie trudny do pokonania wysiłek samego Pacjenta.

Ostatni, godny prezentacji stół do pionizacji to model SP-2 z elektryczną regulacją za pomocą pilota w pionie i poziomie

Zakres wysokości wynosi od 50 - 90 cm a kąt nachylenia stołu 0 - 90 stopni. Szerokość leżyska w tym stole to 70 cm - należy zwrócić uwagę na dopuszczalną wagę Pacjenta: do 250 kg idealnie dla Pacjentów zmagających się również schorzeniem takim, jak bariatrią.

 

Przy odpowiednim rozbudowaniu w elementy dodatkowe można dostosować stół do Pionizacji w taki sposób, by Pacjent miał swobodę ruchów. W przypadku, zakupu pionizatora do jednostki medycznej zalecamy zakup dwóch ostatnich modeli, które zostały zaprezentowane -  z uwagi na większa możliwość rozbudowania Pionizatora, a dostosowanie stołu dla każdego Pacjenta jest niewątpliwie dużym wyzwaniem.

W przypadku chęci zakupu pionizatora do użytku domowego można dopasować model 1 lub 2 z wyżej dopasowanych są to tańsze stoły, ale przy ich rozbudowaniu świetnie się bronią, jeżeli chodzi o funkcjonalność.

 

Masz więcej pytań ? zadzwoń do naszego konsultanta, który postara się  dopasować odpowiednio stół.

Telefon: 531 000 290