Sonoterapia leczenie bólu - wskazanie i zastosowanie

12-06-2019

Sonoterapia zwana również fonoterapią, jest metodą wykorzystującą ultradźwięki (fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości), które stosuje się na chore miejsce i wykonuje mikro masaż tkanek.

 

ZASTOSOWANIE i wskazanie sonoterapii- ultradźwięków:

Ultradźwięki, wykorzystujemy, głównie do leczenia bólu, pozwala to również na łagodzenie stanu chorobowego. Wśród wskazań, pojawia się m.in

- choroby zwyrodnienia kręgosłupa i stawów

- " ostrogi piętowe"

- stany pourazowe 9 naderwanie, skręcenie, zwichnięcie, złamanie)

- choroby reumatyczne

Stosujemy również w przypadku występowania obrzęków o charakterze limfatycznym lub leczenie przykurczów, blizn, krwiaków.

 

Jak w każdej fizjoterapii, pojawiają się również przeciwwskazania, wymieniamy m.in:

- Ciąża

- Nowotwór

- Żylaki i zakrzepowe zapalenie żył

- Metalowe implanty

- Rozrusznik serca

 

Na czym polega zabieg - Ultradźwiękami - Sonoterapia:

Zabieg ultradźwiękami polega na lekkim masażu, nie wymaga specjalnego przygotowania. Jedynie należy pamiętać, iż miejsce na którym będzie dokonywany zabieg trzeba ogolić, jeżeli jest owłosiony trzeba zadbać by nie znajdowały się włosy. jest miejsce, które będzie naddźwiękowe - włosy w tym, miejscu powinny być ogolone.

Drgania, który emituje fale ultradźwiękowe odczuwamy, wówczas lekkie tzw. mikromasaż-drgania, które są przenoszone z jednej cząsteczki na drugą, odpowiadają za powstanie podłużnej fali mechanicznej na skórze oraz ciepło, które emituje głowica podczas masażu. Przed wykonanym zabiegiem należy nałożyć specjalny bezwonny żel do ultradźwięków, by móc łagodnie przesuwać głowicą na leczonym miejscu.

 

 

 

Przykładowy Aparat do wykorzystania w Fizykoterapii

W fizykoterapii, wykorzystujemy tylko certyfikowane urządzenia, by wykonać zabieg należy udać się do gabinetu lub umówić się z Fizykoterapeutą, który został przeszkolony z obsługi aparatów.

 

Niektóre aparaty posiadają w zestawie głowicę np: Aparat Sonaris S znajdujący się w naszej ofercie jest jednym z najlepiej sprzedającym się aparatem - przeznaczonym do przeprowadzenia zabiegu ultradźwiękami. Posiada w zestawie głowicę o częstotliwości zazwyczaj 1 i 3 MHz. Zabieg polega na oddziaływaniu tych fal- ciągłych, bądź pulsacyjnych.

https://promedyczny.pl/sonaris-m-aparat-do-sonoterapii.html

 

Zwykle aparaty, posiadają systemowe informację takie jak: wymienione jednostki chorobowe wybierane po nazwie w przypadku Sonaris S występują dodatkowe programy w ilości 52 - dla terapii ultradźwiękowych oraz 10 programów dla użytkownika - jest to niewątpliwe ułatwienia dla bezpiecznego wykonywania zabiegu.

W sklepie promedyczny.pl wymieniamy szerszą ilość aparatów do ultradźwięków -które pozwalają na swobodne ustawienia częstotliwości fali, jak i zaprogramowane jej alternacje.

Zachęcamy do zapoznania się z oferta sklepu.