Stoły rehabilitacyjne - wybór sposobu regulacji

13-05-2019

Stół rehabilitacyjny to niebywale ważny element w każdym gabinecie lekarskim lub fizykoterapeutycznym ! Umożliwia efektywne wykonywanie zabiegów oraz ćwiczeń rehabilitacyjnych. W ofercie znajdują się również opcję dodatkowe, które według wykonywania charakteru pracy - danego gabinetu, pozwala na rozbudowanie stołu w potrzebne elementy np.regulowany zagłówek lub koła jezdne. Sprawia to większą funkcjonalność i bardziej komfortowe korzystanie.

 

Która funkcja regulacji wysokości stołu jest bardziej funkcjonalna - ręczna, elektryczna czy hydrauliczna ?

 

Wśród wszystkich dostępnych modeli stołów wyróżniamy stoły z regulacją ręczną - czyli za pomocą umieszczonego zwykle n a końcu leża --> specjalnego uchwytu, który poprzez wykonywanie ruchów okrężnych dokonuje się zmiana wysokości leżyska - UWAGA - nie zaleca się dokonywanie zmiany wysokości, gdy Pacjent przebywa na stole.

Najprostrzy model stołu z ręczną regulacją: Stół rehabilitacyjny JSR

https://promedyczny.pl/stol-rehabilitacyjny-jsr.html

 

Wybierając regulacje wysokości elektryczną mamy do wyboru zazwyczaj dwie opcje, albo pilot ręczny czyli, by zmienić wysokość należy posłużyć się dołączonym pilotem dołączonym w zestawie lub też możemy wybrać jeśli oczywiście dysponujemy, większym budżetem ramą sterującą wokół stołu - jest to doskonałe ułatwienie dla każdego terapeuty. Regulacja odbywa się poprzez naciśnięcie stopą na ramę - znajdującą się na dole stelaża stołu i biegnąca z każdej strony. Idealne szczególnie, gdy Rehabilitant lub lekarz ma zajęte ręce, a potrzebuje dostosować wysokość Pacjenta do siebie. Zdecydowanie jest to najlepsze rozwiązanie.

Polecamy Polskiego Producenta i model : Stół rehabilitacyjny WSR E- regulacja elektryczna

https://promedyczny.pl/stol-rehabilitacyjny-wsr-e-regulacja-elektryczna.html

 

Kolejna regulacja hydrauliczna jest zdecydowanie wygodniejsza aniżeli regulacja ręczną, ponieważ zwykle odbywa się obniżenie stołu za pomocą guzika, by podnieść stół do góry musimy pompować siłownik, zazwyczaj za pomocą rączki co  wymaga " wolnej ręki " od Terapeuty. W dodatku stoły z regulacją hydrauliczną należą do najcięższych stołów. Plus przy tej regulacji jest taki, iż nie jest zależny od zasilania sieciowego.

Przykładowy stół z regulacją hydrauliczną: SR-1H- hydrauliczna zmiana wysokości

https://promedyczny.pl/stol-rehabilitacyjny-wsr-e-regulacja-elektryczna.html

 

Wszystkie typy stołów znajdziemy na naszej stronie w kategorii: Stoły rehabilitacyjne