System kąpiel Pacjenta: wózki transportowo-kąpielowe

24-09-2019

Wózki kąpielowe dla Seniora

Niebywała trudność dla każdego Opiekuna w opiece nad osobą starszą lub dotknięta chorobą jest jego kąpiel, dlatego też Producenci sprzęt rehabilitacyjnego wyprodukowali: Wózek transportowo-kąpielowy. Dzięki, takiemu rozwiązaniu można transportować Pacjenta w pozycji leżącej i wykonać czynność kąpieli w łóżku.

 

Wśród, dostępnych wózków na stronie promedyczny.pl wyróżniamy 2 modele:

- Wózek transportowo - kąpielowy, stała wysokość

Jest to model, który nie posiada regulacji wysokości przez co jego cena jest niska. Można używać go przy łóżku, jak i transportować Pacjenta do łazienki, odpowiednio przygotowanej. Po zakończeniu czynności mycia, wodę należy odprowadzić za pomocą odpływu. Dopuszczalny udźwig Pacjenta to: 140 kg. Barierki oraz szczyty wykonane są ze stali nierdzewnej INOX, koła na którym jest umieszczony wózek są kierunkowe, dzięki temu wózek jest zwrotny. Małym elementem jest również dodatkowa poduszka, która wykonana jest z materiałów wodoodpornych.

 

 

- Wózek transportowo-kąpielowy EVO z hydrauliczną regulacją wysokości 

podobnie, jak jego ww.kolega - Evo posiada, możliwość regulacji wysokości za pomocą siłownika hydraulicznego. Daje to tym samym, mocne ułatwienie podczas przenoszenia Pacjenta z łóżka na wózek i odwrotnie. Wystarczy, ustawić odpowiednią wysokość równając do krawędzi łóżka. Koła z indywidualną blokadą. Wykonanie wanny jest z PCV, barierki wykonane z stali nierdzewnej - regulacja wysokości z zastosowaniem siłownika hydraulicznego. Obudowa ramy dolnej.

Gdzie znajdujemy zastosowanie wózków ?

Wózki transportowo-kąpielowe znajdują swoje zastosowanie w DPS, Szpitalach lub Hospicjach oraz we wszelkich ośrodkach opiekuńczych i rehabilitacyjnych. Ich niebywałą zaletą jest możliwość, kąpieli Pacjenta z pozycji lezącej, przyjmując tym samym prawidłową i bezpieczną postawę Opiekuna. Wózki przeznaczone są do transportu w obiekcie zamkniętym ( wewnątrz budynku). Dzięki, wbudowanym odpływom po zakończeniu kąpieli czyszczenie wanny jest bardzo łatwe. Wózki transportowo - kąpielowe to nieoceniona pomoc w życiu codziennym. Są one pomocne nie tylko dla seniorów, ale również dla osób z schorzeniami neurologicznymi, dla niepełnosprawnych lub z innymi schorzeniami. Polecamy, ponieważ wiem, że jest to produkt mocno ułatwiający też pracę Opiekuna, który bardzo często zmaga się z problemami kręgosłupa.

 

Gdzie kupimy ww.wózki ?

 Wózki, wykonywane są pod zamówienie Klienta dla ww.wózków Klient ma możliwość wyboru dodatkowych opcji, które są dopasowywane indywidualnie. Wśród elementów do wyboru, wyróżniamy m.in:

- Centralną blokadę kół

- Uchwyty do materaców odejmowanych z PCV

- Zdejmowany materac PCV do wózka

- Dodatkowy produkt jak łatwoślizg, dzięki któremu w sposób szybki i bardzo łatwy można przesunąć Pacjenta z łóżka na wózek i odwrotnie.

Zamówienia, można składać  na stronie promedyczny.pl lub u konsultanta obsługującego sklep.

Czas oczekiwania uzależniony jest od ilości zamówień na produkcji.