Laser TERAPUS 2 " micro" z sondą IR 808nm, 150mW

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Accuro sp z o.o
  • Dostępność: Na zamówienie czas dostawy do 3 tyg.
  • szt.
  • 4 500,00 zł
  • Oblicz

Aparat do laseroterapii TERAPUS 2 micro przenośny - laser biostymulacyjny. W zestawie z sondą punktową IR 808nm, 150mW. Mały i poręczmy laser, emisja światła ciągła i impulsowa można stosować zarówno w fizjoterapii jak i stomatologii.

Aparat do laseroterapii TERAPUS 2 "micro" przenośny

 

Idealny aparat do pracy mobilnej w środowisku domowym pacjenta. Ze względu na małe rozmiary sterownika.

TERAPUS 2 " micro " stosuje klasyczną laseroterapię, wykonywaną za pomocą klasycznych sond punktowych. W zależności od potrzeb Terapeuta może posiadać kilka sond punktowych, np.czerwona R i podczerwona IR oraz połączyć je i stosować zamiennie.

Dla TERAPUS 2 " micro " nie ma możliwości podłączenia sond prysznicowych i skanujących.

 

W tylnej części znajduje się uniwersalne gniazdo, które automatycznie rozpoznaje i obsługuje aktualnie podłączoną sondę. obok umieszczonych gniazd o podłączonej zdalnie blokady drzwiowej oraz włącznik pacjenta (akcesoria dodatkowe ).

 

Po prawej stronie sterownika, zamontowany jest uchwyt tworzywa do odkładania sondy. W środkowej części panelu sterującego, z prawej strony wyświetlacza, umieszczone jest czujnik pomiaru mocy sond punktowych. Laser dostarczany jest z sondą wybraną przez użytkownika oraz okularami dla pacjenta 1 sztuka.

 

 

Laser TERAPUS 2 " micro" posiada m.in

- duży i czytelny wyświetlacz LCD

- oprogramowanie w języku polskim

- regulację mocy ( tempa dawkowania) w zakresie 20 - 100 %

- precyzyjne pomiary mocy sond

- emisja światła ciągła i impulsowa

- wyświetlenie informacji o wielkości zaaplikowanej dawki w czasie trwania zabiegu

- licznik czasu pracy sterownika i sond

- procedury zabiegowe dla fizykoterapii i stomatologii

 

Dla sterownika przeznaczone są sondy punktowe - lekki i wygodne, posiadająca charakterystyczną odgiętkę na końcu sondy chroniąca przewód przed mechanicznym uszkodzeniem.

Wyróżniamy dwa rodzaje sond punktowych dla aparatu TERAPU 2 " micro"

 

Sonda punktowa R - emitująca światło widzialne czerwone o długości fali 658 nm, działająca płytko. Stosowana głównie w leczeniu powierzchownych zmian skórnych oraz śluzówki. Może być również wykorzystywany do wstępnego przygotowania tkanki przez zabiegiem sondą podczerwona IR.

 

Sonda punktowa IR - emitująca niewidzialne promieniowanie z zakresu bliskiej podczerwieni o długości fali 808 nm, działając głębiej od czerwieni. Stosowana głównie w leczeniu chorób narządu ruchu ( zwyrodnienia, stany zapalne stawów, zespoły przeciążeniowe) a także w chorobach naczyń żylnych i limfatycznych.

Dodatkowo każdą sondę punktową można doposażyć w aplikator światłowodowy o średnicy 8 mm,  do zastosowania laryngologicznego, stomatologicznego itp.

W ofercie dwa rodzaje: prosty i zgięty

Sondy dostępne o różnej mocy :

R : 35mW,50mW,80mW oraz 100mW

IR: 150mW,250mW,300mW,400mW oraz 500mW

 

W zestawie jest jedna sonda punktowa IR 808nm/150mW oraz 1 szt. okularów ochronnych dla pacjenta