BTL - Nowe technologie w Fizykoterapii

29-07-2021

Fizykoterapia dzięki uznanej skuteczności oraz postępowi technicznemu jest obecnie wykorzystywana w niemal każdej gałęzi medycyny i używa się jej do leczenia coraz większej ilości schorzeń. Jest ona przy tym jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin wiedzy, nieustannie powstają coraz to nowsze, skuteczniejsze metody terapii opierające się na najnowszych odkryciach naukowych z zakresu medycyny. Jej najpopularniejsze zastosowania, choć to tylko jedne z wielu,  to terapia osób po urazach, gdzie wspomaga regenerację tkanek, i leczenie różnego rodzaju bólów przy czym wykazuje doskonałą skuteczność.

 

BTL to firma będąca jednym z najbardziej znaczących graczy w dziedzinie urządzeń do fizykoterapii. Od czasu swojego założenia w 1993 roku jest pionierem najnowszych rozwiązań i stale pcha rynek do przodu, opracowując przy tym wyłącznie produkty najwyższej jakości. Dlatego w tym blogu przedstawimy państwu najnowsze produkty do fizykoterapii z oferty tego producenta.

 

Terapia falą uderzeniową wykorzystuje falę akustyczną o niskiej częstotliwości do terapii szerokiej gamy schorzeń. Umieszczony w urządzeniu kompresor wytwarza wysokie ciśnienie które jest przekazywane do aplikatora a następnie do ciała pacjenta, gdzie rozchodzi się pod postacią fali uderzeniowej, wnikając głęboko w tkanki i wywołując szereg pożądanych efektów, takich jak: złagodzenie bólu, zwiększenie ukrwienia czy pobudzenie regeneracji tkanek. Fala taka może przykładowo zostać użyta do terapii zmian pourazowych, zmian zwyrodnieniowych mięśni, ścięgien czy stawów.

 

Dostępne w naszej ofercie urządzenie BTL-6000 SWT TOPLINE POWER to ekonomiczny i łatwy w użyciu aparat do terapii falami uderzeniowymi. Jest on wydajny i kompaktowy a przy tym wyjątkowo lekki - tylko 7kg razem z kompresorem. Dzięki dotykowemu ekranowi 5.7" obsługa urządzenia będzie zawsze łatwa i intuicyjna.

 

Terapia radiofalowa przesyła przez tkanki fale elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej, powodując ich kontrolowane przegrzanie. Przynosi dzięki temu natychmiastową ulgę w bólu, skutecznie rozluźnia mięśnie, zmniejsza obrzęk oraz wspomaga regenerację tkanek. Połączenie radioterapii i umiejętności manualnych terapeuty czyni te formę terapii wyjątkowo skuteczną, zapewniając jednocześnie natychmiastowe rezultaty.

 

Dostępny w naszej ofercie aparat BTL -6000 TR Therapy doskonale sprawdzi się jako urządzenie do przeprowadzania zabiegów radioterapii. Jest to zaawansowany i wydajny produkt będący dodatkowo niezwykle kompaktowy, w swojej kategorii nie ma sobie równych.

 

 

Krioterapia zimnym powietrzem to nowa innowacyjna metoda krioterapii. Przeciętny aparat do krioterapii wykorzystuje do chłodzenia ciekły azot, który trzeba stale uzupełniać, jednak aparat BTL CRYOTHERAPHY działa bez użycia tego gazu. Pobiera on powietrze z otoczenia i za pomocą zaawansowanego wymiennika ciepła schładza je aż  do -32 stopni celcjusza, jest dzięki temu niezwykle ekonomiczny i tani w utrzymaniu. Jedną z cech charakterystycznych tego modelu jest cichość działania, jest on także wyjątkowo mobilny i prosty w obsłudze.

 

Diatermia jest zabiegiem wykorzystującym zaawansowane pole elektromagnetyczne dużej częstotliwości. Fale elektromagnetyczne docierające w głąb ciała rozgrzewają chore tkanki dzięki czemu zmniejszają ich napięcie i łagodzą ból. Zaleca się je w przypadku wszelkiego rodzaju zwyrodnień oraz zapaleń, a do tego odnoszą bardzo dobre rezultaty w leczeniu nerwobólów oraz stanów poodmrożeniowych.

 

Dostępne w naszym sklepie urządzenie BTL-6000 Shortwave 400 to najnowszej generacji diatermia krótkofalowa wykorzystująca fale o długości 27.12 MHz. Może ona działać w trybie ciągłym lub impulsowym (efekt termiczny i atermiczny) oraz oferuje możliwość przeprowadzania dwóch rodzajów diatermii. Diatermia kondensatorowa wykorzysuje pole elektryczne rozciągnięte pomiędzy dwoma aplikatorami i działa na bardziej zewnętrzne tkanki, zaś diatermia indukcjna wykorzystuje magnetyczne pole indukcyjne i działa nieco głębiej. Dodatkowo w celu ułatwienia terapii urządzenie można wyposażyć w specjalne ramiona przytrzymujące aplikatory w wybranym miejscu.