Sprzęt do kąpieli i pielęgnacji osób z ograniczeniami ruchowymi

30-08-2022

Jeśli opiekujemy się osobami z ograniczoną możliwością poruszania, to zadbanie o odpowiednią higienę takich osób może okazać się wyjątkowo wymagające. Pacjenci tacy nie są w stanie się sami umyć, dlatego obowiązek ten spada na opiekunów. Muszą oni przenieść pacjenta do łazienki i dokładnie go umyć aby zapobiec rozwinięciu się wszelkich chorób. Czynność ta sama w sobie może być jednak wyjątkowo trudna i często wymaga dużo siły, nawet gdy posiadamy wózek inwalidzki. Dlatego aby znacząco ułatwić personelowi te procedury warto wyposażyć się w urządzenia dedykowane do tego celu.

Wózkowanna kąpielowa

Wózkowanna to specjalistyczne urządzenie stworzone aby ułatwić pielęgnacje pacjentów przebywających w pozycji leżącej. Górna część wózkowanny to specjalny wodoszczelny zbiornik, jest on zbudowany tak aby można było łatwo przechylić ścianki i przenieść na niego pacjenta. Wykonuje się go z miękkiej, wodoodpornej i odpornej na zabrudzenia tapicerki dzięki czemu doskonale sprawdza się w swoim zadaniu. Zbiornik pozwala na obmywanie pacjenta małą ilością wody i posiada specjalną rurę ułatwiającą jej odpływ. Napełnianie zbiornika wodą nie jest możliwe.

Rama będąca podstawą wózka jest podobna w budowie do tych wykorzystywanych w łóżkach szpitalnych. Posiada duże, zwinne kółka pozwalające na łatwy transport wózkowanny pomiędzy pokojami, dodatkowo istnieje możliwość unieruchomienia wanny za pomocą indywidualnych hamulców kółek, lub opcjonalnie za pomocą hamulca centralnego. Rama posiada funkcję regulacji wysokości, w zależności od modelu może to być regulacja hydrauliczna lub, wyjątkowo wygodna regulacja elektryczna. Dzięki temu wanna może być dostosowana do wysokości łóżka co znacząco ułatwia transport pacjenta na wózek.

 

Fotel kąpielowo-toaletowy

Jeśli nasz pacjent jest bardziej samodzielny, możemy ułatwić mu czynności higieniczne wyposażając się w Fotel kąpielowy. Jest to specjalny wodoodporny mebel pomagający w wielu czynnościach - możliwe jest wjechanie fotelem pod prysznic w celu umycia, podstawienie pod umywalkę czy najechanie na muszlę klozetową. 

Fotele te pozwalają na dużą ilość dostosowania do pacjenta, od regulacji wysokości po przechylenie itd. w niektórych modelach regulacja odbywa się elektrycznie, za pomocą specjalnego siłownika sterowanego pilotem, co jeszcze bardziej ułatwia wszystkie czynności. 

Zapraszamy do kontaktu!

Jeśli są państwo zainteresowani którymś z wymienionych produktów 
zapraszamy do zakupów na naszej stronie lub do kontaktu telefonicznego!