Podnośnik dla niepełnosprawnych - rodzaje

16-04-2019

Niewątpliwym ułatwieniem w opiece nad osobą niepełnosprawną jest posiadanie podnośnika do transportu. Codzienne czynności dot.pielęgnacji wymagają od Opiekunów dużo siły, co staje się również niebezpieczne dla zdrowia i dla nich samych. Producenci, zalecają stosować do pomocy, podnośniki dla niepełnosprawnych, odciąża to nie tylko samą pracę Opiekuna, ale również jest wygodne dla Pacjenta. W zależności od zapotrzebowania, możemy dokonać wyboru nosidła - chusty: wyróżniamy uniwersalne, higieniczne do zastosowania w toalecie lub nosidło z zagłówkiem i usztywnieniem na plecach - dla Pacjenta leżącego stale. W ofercie, wśród Producentów, możemy odnaleźć również podnośniki pionizujące Pacjenta. Dla osób, które są sprawne fizycznie na co-dzień, którzy mają utrudnienia podczas kąpieli zalecamy wybór podnośnika przywannowego, hydrauliczny lub podnośnik wannowy.

Posiadanie Podnośnika to bezpieczne i wygodne rozwiązanie, dla przemieszczania Pacjenta - między pomieszczeniami.

 

Elektryczny czy hydrauliczny - jak dokonać wyboru ?

 

Podnośniki elektryczne są droższe, ale dużo wygodniejsze ze względu na sterowanie za pomocą pilota. Wbudowane akumulatory są bardzo oszczędne i przede wszystkim, podnośnik nie wymaga stałego podłączenia do prądu, a jedynie na czas ładowania. Zdecydowanie najbardziej polecany.

 

Podnośniki sterowane hydrauliczne - ich obsługa wymaga siły opiekuna, która jest używana podczas zwolnienia dźwigni oddalającej i zbliżającej ramienia. Ponadto trzeba również użyć siły przy dźwigni kontrolnej unoszenia... by transportować Pacjenta - odchodzi Opiekunowi jedynie przenoszenie Pacjenta z pomieszczenia do pomieszczenia, ponieważ podnośnik hydrauliczny przy wcześniejszych ustawieniach, przejedzie z Pacjentem bez problemu.

Zarówno elektryczne, jak i hydrauliczne możemy dostosować odpowiednio również do wagi Pacjenta - standardowe rozmiary to: - 150 kg, 170 kg i 200 kg.

 

Podnośnik wannowy - to również może się opłacać !

 

Ten rodzaj podnośnika, dostosowany jest do większości wanien dostępnych na rynku. Podnośnik wannowy Aquatec Orca, posiada wygodne krzesełko wykonane z materiału antypoślizgowego oraz posiada możliwość odchylenia oparcia - do 40 stopni. Sterowanie, odbywa się za pomocą pilota, który utrzymuje się na wodzie. Dzięki temu rozwiązaniu, kąpiel Pacjenta jest dużo łatwiejsza.

 

 

Zakup Podnośnika dla niepełnosprawnych - uzyskanie środków jest możliwe.

 

Zakup podnośnika nie musi generować od Opiekunów i Pacjentów dużego nakładu finansowego, ponieważ jest możliwość uzyskania dofinansowanie w wysokości do 60 % ! Aby uzyskać dofinansowanie należy złożyć wniosek z kpl dokumentów w PCPR lub MOPS ! całą procedurę, zobaczą Państwo na naszej stronie: DOFINANSOWANIA