Jonizator Ozonator CM AIO

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Na zamówienie czas dostawy 3 - 9 dni

CM AIO JONIZATOR OZONATOR

 

Ozonowanie - Powietrza

Ozonowanie powietrza jest ekologiczną metodą dezynfekcji i oczyszczania powietrza z bakterii, wirusów, grzybów oraz brzydkich zapachów. Ekologiczna, ponieważ do tego celu nie są wykorzystywane chemikalia, jedynie tlen w formie cząsteczki złożonej z tech atomów, a nie dwóch - właśnie tym jest ozon. Działanie ozonu polega na gwałtownym jego utlenieniu, gdy napotka on zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, wchodzi z nimi w reakcje chemiczną powodując ich utlenienie oraz rozpad na mniejsze, dużo mniej szkodliwe cząsteczki. Pozostały ozon z powrotem rozpada się do tlenu, co sprawia, że jest on przyjazny środowisku. W porównaniu przy stosowaniu zwykłych środków chemicznych a ozonu, ozon wypada lepiej, fizycznie usuwając wszystkie zapachy, a nie tylko je maskując.

 

Dane Techniczne model CM AIO

Model CM1-AIO
Wyjście 12V 30W
Wydajność ozonatora 700mg/h
Czas pracy (ozon) 5-120 min
Wymiary 15cm x 36cm x 15cm
Waga 3,5 kg
Zasilacz 12V 60W

 

 

Ozonowanie przedmiotów w komorze dołączonej do urządzenia

Ozonowanie - Woda

Ozonowanie wody polega na chemicznym uzdatnianiu wody poprzez infuzje ozonu do wody. Ozon to gaz składający się z trzech cząsteczek tlenu (O3) i jest jednym z najsilniejszych oksydantów. Ozonowanie jest zaawansowanym procesem oczyszczania, który wytwarza reaktywne formy tlenu umożliwiające zwalczanie związków organicznych oraz mikroorganizmów. Proces ozonowania wody ma szeroką skale zastosowań z kilku powodów: Natychmiast reaguje z wirusami, bakteriami oraz pierwotniakami. Do wody nie są dodawane żadne chemikalia i ma wyższe wartości przepływowe niż chlorowanie. Skutecznie eliminuje zarówno związki nieorganiczne jak i organiczne. Usuwa smak, zapach i kolor.

Jonizator

Jonizator do eliminacji z zanieczyszczonego powietrza alergenów i niechcianych cząsteczek wykorzystuje ładunek elektrostatyczny. Urządzenie uwalnia do powietrza jony ujemne, przyciągające jony dodatnie, takie jak alergeny i kurz. W momencie, w którym jony ujemne połączą się z krążącymi w powietrzu cząsteczkami patogenu spowodują ich opadnięcie na powierzchnie podłóg, dzięki temu są łatwiejsze do usunięcia przy sprzątaniu.

Aromaterapia

Dzięki aromaterapii twoje pomieszczenia będą cudownie pachnieć, a dzięki poprawionym właściwością powietrza oddychanie stanie się przyjemniejsze. Wszystko to dzięki zapachowym olejkom, uwalnianym do powietrza, mające działanie antygrzybiczne, antywirusowe i przeciwutleniające. Olejki zapachowe pomagają nie tylko się zrelaksować, ale także wzmacniają układ odpornościowy naszego organizmu oraz pomagają w odstresowaniu. Poza tym obecność olejków zapachowych w powietrzu wpływa pozytywnie przy radzeniu sobie z zapaleniem zatok oraz wszelkiego rodzaju alergiom.

Nawilżacz ultradźwiękowy

Nawilżacze zwiększają wilgoć powietrza ułatwiając oddychanie i dając ulgę dla suchej skóry. Dzięki temu łagodzą także symptomy przeziębienia takie jak suchość i podrażnienie gardła czy nosa. Urządzenia te uwalniają wilgotne powietrze do pomieszczenia, które pomaga w pozbyciu się wirusów grypy z otoczenia. Dodatkową korzyścią nawilżania powietrza w pomieszczeniu może być także ustąpienie chrapania podczas snu, gdyż wilgoć w atmosferze zapobiega wysychaniu gardła, która jest częstym powodem występowania tej przypadłości.

Nawilżacz używa wysokiej częstotliwości wibracji dźwiękowych tworząc w ten sposób specjalną, drobną mgiełke, która następnie jest rozpylana w powietrzu. W budowie ultradźwiękowej wersji nawilżacza nie ma uwzględnionego filtra, co pozwala ograniczyć koszty pracy.

Zastosowanie

Zastosowanie Czas Uzyskany efekt
Warzywa i owoce 10-20min Zabija wirusy, usuwa pozostałości nawozu, zapobiega zatruciom i wydłuża możliwy czas przechowywania żywności
Ochrona i pielęgnacja skóry 20-30min Ozonowana woda pomaga usunąć bakterie wewnątrz porów skórnych i wspomaga metabolizm. Umożliwia także pozbycia się pozostałości kosmetyków
Dłonie oraz stopy 20-30min Zabija bakterie i epifity. Pomocne w dezynfekowaniu dłoni i zapobieganiu infekcji
Higiena jamy ustnej 10-15min Woda poddana ozonowaniu uzyskuje właściwości bakteriobójcze oraz redukuje zapach(szczególnie u palaczy). Skutecznie zmniejsza także ból odczuwany podczas mycia zębów i wspomaga gojenie się ran na obszarze jamy ustnej.
Ubrania i mundury 5-10min Woda ozonowa odświeża tkaniny oraz likwiduje bakterie
Przedmioty 10-15min Czyści i sterylizuje narzędzia oraz inne przedmioty codziennego użytku

 

Zestaw zawiera:

-Urządzenie główne 1szt.

-Kabel zasilający 1szt.

-Wąż silnikowy 1szt.

-Kamień napowietrzający 1szt.

-Pudełko aluminiowe 1szt.

-Instrukcja obsługi 1szt.