Fotel ASTER

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: FOTEL ASTER
 • Producent: Reha-Bed
 • Dostępność: Na zamówienie czas dostawy od 4 - 6 tygodni

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 2 690,00 zł brutto
 • 2 690,00 zł
 • szt.
 • Płatność gotówką kurierowi przy odbiorze, Płatność przelewem, Przelewy24, PayByNet, eRaty Santander Consumer Bank, eRATY Santander
 • Sprawdź raty

Oznakowanie wyrobu medycznego Wyrób medyczny.

Przed użyciem zapoznaj się z instrukcją dołączoną do opakowania.

Fotel ASTER

Wielofunkcyjność Fotela sprawia, że można wykorzystywać go w placówkach medycznych dla odpoczynku Pacjenta lub Seniora. Funkcjonalność fotela z powodzeniem również cieszy się na oddziale pediatrycznym w szpitalach.

 

Fotel  posiada regulację kąta oparcia od 125˚ do 145˚ wykonany jest z solidnej konstrukcji stalowej, malowanej proszkowo, która dodatkowo jest odporna na ścieranie. system zmiany pozycji został wykonany tak, by móc zmienić pozycję bez konieczności wstawania z fotela.  Aby zmienić pozycję z siedzącej na leżącą wystarczy złapać za podłokietniki i oprzeć się mocniej o oparcie - fotel zacznie zmieniać pozycję, by jednak wrócić do pozycji siedzącej należy docisnąć nogami na sekcję podudzia.

Fotel posiada manualny system regulacji dzięki temu jest bezpieczny i niezawodny. Cały fotel osadzony jest na kółkach TENTE ( dwa z hamulcem ) umożliwiają swobodne przemieszczenie. Fotel posiada, dwie kieszonki jedna z boku - podręczna np.do umieszczenia gazety, książki lub pilota z tv oraz tylnią dostosowaną np.dla opiekuna w której można umieścić akcesoria do pielęgnacji Pacjenta. Waga całkowita fotela: 40 kg. Dopuszczalne obciążenie do 135 kg.

Fotel ASTER dostępny jest w dwóch paletach kolorystycznych, różniący się strukturą tapicerki:

Kolory VIENNA ( skóropodobna )- są łatwe w utrzymaniu czystości, odporna na eksplotację io przenikanie cieczy - posiada dużą odporność na tarcie. Obicie jest miłe w dotyku i zapewnia cyrkulację powietrza.

Kolory CADET ( tkanina winylowa ) - miękka, wytrzymała dostepna w kolorach intensywnych w odcieniach ciepłych oraz chłodnych.

 

Właściwości Fotela ASTER

 

Fotel aster rozłożony

Regulacja pochylenia

Fotel posiada możliwość ustawienia dwóch stałych pozycji. Pozycji siedzącej oraz pozycji leżącej. System zmiany pozycji został tak zaprojektowany aby mogła się odbywać bez konieczności wstawania, co jest dużym udogodnieniem. Manualna regulacja jest bezpieczna i niezawodna, nie wymaga podłączenia do prądu, przez co fotel może zmieniać swoje miejsce.

Mobilność

Aster jest fotelem w pełni mobilnym, wyposażonym w 4 łożyskowane kółka jezdne firmy TENTE (2 kółka kierunkowe i 2 kółka z blokadą) – co umożliwia jego łatwe i wygodne przemieszczanie. Kompaktowe wymiary (szerokość zewnętrzna wynosząca 71 cm) pozwalają na przejazd przez niemal każde drzwi.

Komfort

Fotel Aster wyposażony jest w ergonomiczne oparcie
typu WINGS. Jego profil pozwala na komfortowe i bezpieczne oparcie głowy, co w połączeniu z długimi i wysokimi podłokietnikami zapewnia nie tylko komfort ale także bezpieczeństwo w trakcie snu.

Funkcjonalność

Fotel Aster w standardowej wersji posiada boczną kieszeń, którą osoba korzystająca z niego może przeznaczyć do przechowywania drobnych rzeczy. Istnieje także możliwość zamówienia kieszeni tylnej - do przechowywania pościeli.

 

Dane techniczne Fotela ASTER

 

Wymiary w pozycji siedzącej:

 Szerokość × wysokość × głębokość 680 × 1070 × 870 mm
Wymiary siedziska: szerokość × głębokość 520 × 550 mm
Wymiary oparcia: szerokość × wysokość 520 × 700 mm
Kąt oparcia 125˚
Wysokość prześwitu pod podnóżkiem 105 mm

 

Wymiary w pozycji leżącej:

szerokość × wysokość × głębokość 680 × 900 × 1620 mm
Wymiary siedziska: szerokość × głębokość 520 × 990 mm
Wymiary oparcia: szerokość × wysokość 520 × 700 mm
Kąt oparcia 145˚
Wysokość prześwitu pod podnóżkiem 485 mm

 

Pozostałe dane:

Wysokość siedziska od podłoża 460 mm
Wysokość podłokietników nad siedziskiem 180 mm
Wymiary podnóżka: szerokość × długość 520 × 250 mm
Wysokość prześwitu pod fotelem 130 mm
Obciążenie fotela 135 kg
Średnica kółek 100 mm

 

 

 


Zadaj pytanie dotyczące produktu. Nasz zespół z przyjemnością udzieli szczegółowej odpowiedzi na zapytanie.