Profesjonalne Kamienie do masażu
Co sprawia, że kamienie do masażu cieszą się coraz większą popularnością wśród osób poszukujących skutecznego sposobu relaksu? Kamienie bazaltowe do masażu, poddane unikalnej technologii polerowania, to rewelacyjny sposób na oczyszczenie ciała i odprężenia umysłu. Pozwalają skutecznie rozprawić się z bólem mięśni, stresem oraz zmęczeniem psychofizycznym.
Czym są kamienie bazaltowe do masażu?
Kamienie do masażu z bazaltu są pozyskiwane z wulkanicznych skał osiadłych na dnie rzek. Przez miliony lat były poddawane naturalnemu szlifowaniu przez prądy rzeczne i piasek. Dzięki gładkiej teksturze, uzyskanej na skutek dodatkowego ręcznego polerowania, są wykorzystywane podczas wielu terapii manualnych. Aby masaż kamieniami przyniósł oczekiwany skutek, nagrzewa się je do ustalonej temperatury, a następnie rozkłada na wybranych partiach ciała. Tym sposobem gorące kamienie do masażu rozluźniają tkanki mięśniowe, niwelując w następstwie stres i napięcie.
Jak działają bazaltowe kamienie do masażu?
Bazalt jest najpopularniejszą skałą wykorzystywaną w kuracji wykorzystującej gorące kamienie do masażu. Jego dobroczynne działanie na ludzki organizm ma źródło w budowie i składzie. Bazalt ma gładką powierzchnię, pozbawioną porów. Duża zawartość rdzy w kamieniu przyspiesza chorób naczyń krwionośnych, oddziałuje rozluźniająco na układ mięśniowy i wpływa na poprawę nastroju. Bazalt cechuje się również wyjątkowymi właściwościami utrzymywania ciepła. Masaż kamieniami bazaltowymi dostarcza szeregu leczniczych korzyści. Terapeutyczne działanie gorącego bazaltu odkryto już setki lat temu na Dalekim Wschodzie.
Kamień do masażu – w zestawie lepiej
Sprawdzony sklep medyczny oferuje kamienie bazaltowe do masażu w rozmaitych wariantach. Najczęściej są to gotowe, kompletne zestawy najpopularniejszych marek składające się z kamieni o zróżnicowanej wielkości i kształtach – przygotowanych z uwagi na szerokie zastosowanie. Kamienie do masażu poddawane są unikalnej, ręcznej technologii polerowania, dzięki czemu zapewniają wysoką jakość i moc korzyści płynących z ich naturalnych właściwości. To efekt stosowania wyselekcjonowanego bazaltu z zachowaniem drobiazgowej kontroli procesów produkcyjnych. Zróżnicowanie kamieni umożliwia masaż praktycznie każdej partii ciała. Wszystkie oferowane kamienie posiadają certyfikat CE.
Masaż kamieniami – korzyści płynące z terapii
O skuteczności masażu kamieniami wypowiedziało się już wielu specjalistów. Najczęściej przytoczonymi korzyściami, przemawiającymi za terapią kamieniami bazaltowymi, jest poprawa krążenia krwi czy metabolizmu komórek przyspieszającego przyswajanie składników odżywczych. Rozszerzone naczynia krwionośne powodują lepszą cyrkulację krwi. Masaż kamieniami wpływa też relaksująco na umysł i ciało. Głęboko rozluźnia mięśnie, pomagając uporać się napięciem i stresem. Poprawia jędrność skóry i uelastycznia ją. Ponadto pomaga w walce z cellulitem. Zwiększa także funkcje limfatyczne, przyspieszając usuwanie toksyn i ogólne oczyszczanie organizmu.
Jak przygotować kamienie do masażu
Warto dobrze przygotować się do terapii kamieniami, przestrzegając wszelkich wskazówek specjalisty, bądź kierując się wytycznymi zawartymi w instrukcji dołączonej do zestawu. Przed każdym użyciem należy pamiętać o dokładnym umyciu kamieni. Kolejnym krokiem jest umieszczenie kamieni w specjalistycznym podgrzewaczu. Urządzenie jest wyposażone w elektroniczny programator i termostat utrzymujący określoną temperaturę. Gotowe gorącekamienie do masażu powinny mieć temperaturę wynoszącą około 50 stopni Celsjusza. Po skończonym zabiegu, który z reguły trwa od 60 do 90 minut, kamienie do masażu należy opłukać pod zimną i bieżącą wodą, a następnie umyć ciepłą wodą z mydłem. Zaleca się również dezynfekcję płynem antybakteryjnym. Dodatkowo, by kamienie bazaltowe do masażu nie utraciły swoich właściwości, po każdym zabiegu powinny zostać umieszczone na około 20 minut w wodzie z soli morskiej. Na koniec kamienie należy natłuścić, na przykład oliwą z oliwek, i umieścić w wyznaczonym dla nich pojemniku.
Masaż kamieniami – przydatne wskazówki
Według zaleceń specjalistów masaż kamieniami najpierw powinien odbyć się na przedniej, a później na tylnej stronie ciała. Najpopularniejsze techniki to głaskanie, czyli przesuwanie kamieni wzdłuż ciała, ugniatanie dwoma kamieniami fałdek ciała oraz rozcieranie polegające na masowaniu ruchami okrężnymi. Ważne jest aby używać lekko wilgotnych i dobrze natłuszczonych kamieni. Także partie ciała, na które trafi kamień do masażu, powinny być odpowiednio natłuszczone. Po przeprowadzonej terapii zalecane jest spożywanie dużej ilości wody i przestrzeganie lekkiej diety. Tuż po zabiegu należy też unikać gorących kąpieli. Kuracja powinna być stosowana regularnie, aby zachować długotrwałe i pozytywne efekty.
Masaż kamieniami – przeciwskazania
Mimo wielu dobroczynnych właściwości, terapia wykorzystująca kamienie do masażu nie jest wskazana w kilku przypadkach. Przede wszystkim nie powinny stosować jej osoby z bardzo wrażliwą skórą, która nie toleruje ciepła. Ponadto z masażu gorącym bazaltem powinny stanowczo zrezygnować osoby z uszkodzonymi nerwami oraz wrażliwe na bodźce dotykowe. Szczególną uwagę należy zachować w przypadku osób, u których stwierdzono podwyższone ciśnienie oraz problemy z krążeniem. Masaż kamieniami bazaltowymi nie powinien być też przeprowadzany w przypadku ciąży, nowotworów i cukrzycy.