System kąpieli pacjenta

System kąpieli pacjenta

Dla ułatwienia kąpieli pacjenta leżącego, dodaliśmy do naszej oferty kategorię: system kąpieli pacjenta, w której znajdują się wanienki do mycia głowy pompowane, wanny oraz wózki transportowo-kąpielowe.

Wanienka do mycia głowy w łóżku - pompowana - zestaw z prysznicem W 503

Wanienka do mycia głowy w łóżku - pompowana - zestaw z prysznicem W 50...

Zestaw: wanienka do mycia głowy w łóżku z prysznicem.

320,00 zł
Wanienka do mycia głowy w łóżku W 502

Wanienka do mycia głowy w łóżku W 502

WANIENKA DO MYCIA GŁOWY W ŁÓŻKU przeznaczona jest do pielęgnacji osób niepełnosprawnych i chorych. 

460,00 zł
Stopień wannowy z podnóżkiem 21 cm

Stopień wannowy z podnóżkiem 21 cm

Stopień wannowy służy do ułatwiania wchodzenia i wychodzenia z wanny dla osób w podeszłym wieku oraz osób niepełnosprawnych

Wanna do kąpieli w łóżku

Wanna do kąpieli w łóżku

Wanna z tworzywa, przeznaczona do kąpieli Pacjenta w łóżku.

1 960,00 zł
Wózek transportowo- kąpielowy, stała wysokość

Wózek transportowo- kąpielowy, stała wysokość

Wózek transportowo-kąpielowy C 212 przeznaczony do kąpieli i transportu Pacjenta leżącego. Wanna o stałej wysokości 88 cm. Z poduszką i odpływem. Barierki i szczyty z stali nierdzewnej.

8 700,00 zł
Wózek transportowo - kąpielowy z elektryczną regulacją wysokości C213 E Evo

Wózek transportowo - kąpielowy z elektryczną regulacją wysokości C213 ...

Wózek transportowo - kąpielowy C213 E Evo - elektryczna regulacja wysokości za pomocą pilota.

19 800,00 zł

Systemy do kąpieli pacjenta

System kąpieli pacjenta obejmuje nowoczesne urządzenia pomagające w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych przy osobach niepełnosprawnych. Rozwiązania te doskonale sprawdzają się w placówkach opiekuńczo-leczniczych, pozwalając ułatwić pracę personelu medycznego i jednocześnie zadbać o maksymalne bezpieczeństwo oraz higienę pacjentów. Są niezastąpione również w warunkach domowych. Pomagają przy opiece nad seniorami, a także nad osobami, które z rozmaitych powodów są unieruchomione w łóżku.

System kąpieli pacjenta – pomoc w codziennej pielęgnacji osób leżących

Utrzymanie odpowiedniej higieny w przypadku osób leżących jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla personelu medycznego, jak i dla bliskich. Codzienne mycie wymaga nie tylko cierpliwości, ale też siły fizycznej. Urządzenia pomocnicze do kąpieli pacjenta, oferowane przez nasz sklep medyczny, ułatwiają pracę, zapobiegając tym samym pojawianiu się problemów skórnych oraz zdrowotnych. Zapewniają także lepsze samopoczucie dla podopiecznych. Zabiegi tego rodzaju powinny być wykonywane dwa razy dziennie oraz po każdym zabrudzeniu. I chociaż istnieją schematy pozwalające szybko i sprawnie uporać się z toaletą osób niepełnosprawnych, to system kąpieli pacjenta znacząco ułatwia codzienną pielęgnację. Z tego względu urządzenia pomocnicze do kąpieli w łóżku są wykorzystywane na szeroką skalę w szpitalach oraz ośrodkach leczniczych. Są też niezastąpione w domach opieki społecznej oraz hospicjach. W przypadku, jeśli osoba chora przebywa w domu, można je stosować, aby ułatwić pracę najbliższych opiekujących się pacjentem.

System kąpieli pacjenta – wózki transportowo-kąpielowe sprawdzające się przy myciu całego ciała

Do mycia pacjenta w pozycji leżącej niezastąpione są specjalne wózki transportowo-kąpielowe. To proste rozwiązania, które podnoszą komfort pracy oraz bezpieczeństwo podopiecznych. Wyposażone w barierki zapobiegają upadkom. Urządzenia pomocnicze do kąpieli pacjenta mają postać wanny wykonanej z PCV wyposażonej w system, który można połączyć z odpływem. W przypadku mycia niewielką ilością wody, nie ma konieczności podłączania odpływu. Nadmiar wody jest w tym przypadku odprowadzany do podręcznego zbiornika. Wózki transportowo-kąpielowe mają regulowaną wysokość. Dzięki temu nie ma konieczności podnoszenia pacjenta przy przenoszeniu go z łóżka na wózek. Solidna konstrukcja wykonana ze stali sprawia, że rozwiązania są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Kółka z blokadą pomagają natomiast ustawić wózek nieruchomo w najbardziej dogodnej pozycji.

System kąpieli pacjenta – rozwiązania pozwalające umyć włosy w pozycji leżącej

Urządzenia pomocnicze do kąpieli pacjenta to także funkcjonalne rozwiązania pozwalające łatwo umyć głowę osoby przebywającej w pozycji leżącej. Najbardziej popularne są w tym przypadku specjalne, nadmuchiwane wanienki do mycia głowy. Bardzo lekkie i odpowiednio wyprofilowane umożliwiają pielęgnację na łóżku pacjenta, zapewniając mu jednocześnie maksimum komfortu. Wystarczy jedynie podłożyć je pod głowę i umyć włosy. Baseny do mycia włosów można nadmuchać ustami lub korzystając z pompki. Rozwiązania są wyposażone w długi wężyk, dzięki któremu można łatwo odprowadzić wodę i zapobiec przemoczeniu pościeli lub ubrania pacjenta. Wanienki do mycia włosów pacjenta są wykonane z miękkiego i jednocześnie trwałego tworzywa PCV, gwarantującego długie użytkowanie.