Masażery to urządzenia, bez których coraz więcej osób cierpiących na schorzenia układu kostno-mięśniowego nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Potwierdzają to specjaliści w zakresie fizjoterapii, którzy przekonują, że odpowiednia terapia z wykorzystaniem optymalnie dobranych masażerów skutecznie pomaga zwalczyć dolegliwości bólowe i niesie szereg korzyści dla organizmu.
Niestety, bez względu na prowadzony tryb życia, bóle mięśni i stawów dotykają coraz większe grono osób. Odpowiednio zastosowany masaż może okazać się wybawieniem od dyskomfortu, jednak nie zawsze osoba borykająca się z bólem może znaleźć czas lub pozwolić sobie na wizytę u profesjonalnego masażysty czy fizjoterapeuty. Nieocenioną pomocą mogą okazać się masażery. Pomagają rozmasować bolące miejsca na ciele, łagodzą napięcia, rozluźniając mięśnie, a także pobudzają powięzi i punkty akupresurowe. Dostępne na rynku urządzenia znajdują zastosowanie zarówno w warunkach domowych, jak i w gabinetach fizjoterapii, placówkach rehabilitacyjnych oraz medycznych. Inwestycja w masażer to dobry pomysł w przypadku osób, które chcą uporać się z bólem obejmującym elementy układu kostnego i mięśniowego. Masażery bardzo dobrze spisują się w domu podczas indywidualnej terapii. Jednak przed przystąpieniem do zabiegów we własnym zakresie, należy skonsultować się ze specjalistą i postępować ściśle według jego zaleceń.
Poza klasycznymi masażerami, których zadaniem jest doraźne przyniesienie ulgi w bólu, dostępne są również masażery wielofunkcyjne. W zależności od potrzeb pacjenta, może on wybrać urządzenie, które skupi się na złagodzeniu bądź całkowitym usunięciu określonych dolegliwości. Uniwersalne masażery wielofunkcyjne mogą występować w postaci urządzeń nefrytowych. Ich działanie polega na maksymalnym wykorzystaniu właściwości kamieni nefrytowych. Zwykle oferują kilka rodzajów masażu, włączając w to zabiegi, w których istotne znaczenie ma nagrzewanie wybranych miejsc. Podczas masażu nefrytowe kamienie rozgrzewają się błyskawicznie do maksymalnej temperatury – 50 stopni Celsjusza. Zatem użytkownik może wybrać, czy masażer ma wykonywać masaż połączony z nagrzewaniem, samo nagrzewanie wskazanych miejsc ciała czy też klasyczny masaż wibracyjny. Warto dodać, że masażery stosowane w terapii nefrytowej posiadają zabezpieczenie automatycznie regulujące temperaturę nagrzewania.
Bez względu na rodzaj urządzenia, podstawowym zadaniem masażera jest efektywna pomoc w walce z bólem. Warto jednak wiedzieć, że masażery mogą przyczynić się także do ogólnej poprawy kondycji fizycznej i psychicznej pacjenta, niosąc szereg korzyści podczas stosowanych terapii. Masaż wykonany przy użyciu specjalistycznych urządzeń poprawia krążenie oraz jakość skóry. Co więcej, zmniejsza cellulit i pomaga uporać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, regulując biologiczne odtlenianie i utlenianie. Nie od dziś wiadomo, że masaż pozwala także zmniejszyć stres, pozbywając się towarzyszącemu mu napięcia. Ponadto masażery poprawiają i wzmacniają funkcje metaboliczne całego organizmu. Są doskonałym narzędziem w walce ze skurczami mięśni, bólem i zmęczeniem po wyczerpującej aktywności fizycznej.
Masażer ręczny o niewielkich gabarytach to przydatny element wyposażenia domowego ekwipunku osób cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Poręczne, są łatwe w przechowywaniu i przenoszeniu, dzięki czemu można zabrać je ze sobą i korzystać z ich właściwości także w podróży. Małe rozmiary to nie jedyna zaleta, jakie posiadają masażery ręczne. Dopasowują się do każdej partii ciała, pozwalając na uporanie się z bólem podczas regularnych, dyskretnych zabiegów w zaciszu własnego domu. Zaawansowane technologie, stosowane nawet w domowych ręcznych masażerach, umożliwiają przeprowadzenie intensywnego, głębokiego masażu, zbliżonego do tych, wykonywanych w profesjonalnych gabinetach.