Urządzenia do masażu

Urządzenia do masażu cieszą się coraz większą popularnością. Powód: pozwalają szybko i łatwo pozbyć się dolegliwości ze strony układu kostno-mięśniowego. Działają rozluźniająco i odprężająco. Z tego względu są niezbędnym elementem wyposażenia placówek medycznych i rehabilitacyjnych. Pojawiają się w ośrodkach fizjoterapii oraz prywatnych gabinetach. Na zakup urządzeń masujących decyduje się także wiele indywidualnych osób, które na co dzień chcą czerpać korzyści płynące z jednego z najstarszych zabiegów rehabilitacyjnych.

Urządzenia do masażu – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Masaż jest doskonałą formą fizjoterapii. Pozwala rozluźnić mięśnie i uwolnić je od napięcia powodowanego codziennym stresem. W ten sposób działa odprężająco i relaksująco. Urządzenia masujące przychodzą także z pomocą przy wielu schorzeniach układu kostno-mięśniowego. Masaż pobudza krążenie krwi, dzięki czemu sprawia, że mięśnie są dotlenione i odpowiednio odżywione. Dzięki temu zwiększa ich naturalną zdolność do regeneracji. Nawet proste urządzenia do masażu potrafią zniwelować stany zapalne, będące najczęściej powodem dolegliwości bólowych. Ich atutem jest to, że można wspomagać nimi zarówno profesjonalny masaż przeprowadzany w gabinetach fizjoterapii, jak i stosować je w domowym zaciszu. Urządzenia do masażu nie wymagają specjalistycznej wiedzy, więc po konsultacji z lekarzem lub rehabilitantem pozwalają na samodzielne przeprowadzanie zabiegów. Ich różnorodność sprawia, że każdy może dopasować je do swoich potrzeb i oczekiwań.

Więcej niż ulga dla spiętych mięśni – ręczne urządzenia do masażu

Najpopularniejsze ręczne urządzenia do masażu, znajdujące powszechne zastosowanie w gabinetach fizjoterapii oraz w warunkach domowych, to rolki do masażu, czyli tzw. rollery. Mogą być gładkie lub wyposażone w specjalne wypustki. Doskonale sprawdzają się w masażu regeneracyjnym. Są zalecane osobom uprawiającym rozmaite sporty, jako forma relaksu po treningu. A dodatkowo doskonale rozluźniają mięśnie, redukując ich napięcie i zmniejszając ból. Rollery są stosowane zwykle do masażu pleców. Dużą popularnością cieszą się także rolki do masażu stóp. W redukcji napięcia i bólu pomagają też nowoczesne masażery nefrytowe. To niewielkie i proste w użyciu urządzenie do masażu, które łączy funkcję masażu wibracyjnego i jednocześnie rozgrzewa tkanki. Dzięki temu może spełniać szereg dodatkowych funkcji. Poprawia krążenie krwi oraz limfy, wspomaga metabolizm i redukuje tkankę tłuszczową. Z tego powodu jest zalecane nie tylko sportowcom, ale też osobom prowadzącym siedzący tryb życia.

Urządzenia do masażu – łóżka i fotele masujące dla profesjonalistów i do użytku domowego

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się także wielofunkcyjne urządzenia do masażu. Specjalistyczne łóżka i fotele masujące są chętnie wybierane przez rehabilitantów i fizjoterapeutów. Są wykorzystywane do sesji zabiegowych lub w charakterze relaksu między kolejnymi zabiegami. Coraz częściej pojawiają się również w domach, pozwalając skorzystać z masażu w każdej wolnej chwili. Nie tylko umożliwiają relaks po ciężkim dniu, ale korzystnie wpływają na układ odpornościowy, obniżają ciśnienie krwi, poprawiają pracę serca oraz jakość snu. Łagodzą sztywność stawów, chroniąc w ten sposób przed kontuzjami. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób uprawiających na co dzień aktywność fizyczną. Stymulują także wydzielanie płynu w torebkach stawowych, dzięki czemu zwiększają ruchomość układu kostnego i zapobiegają zwyrodnieniom. Wielofunkcyjne urządzenie masujące przynosi też ulgę osobom cierpiącym na schorzenia kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwiowym oraz pacjentom po urazach, borykającym się z bólem kolan czy przedramienia. Fotel lub łóżko masujące przyspiesza regenerację tkanek głębokich i z tego powodu skraca czas trwania rekonwalescencji. Na tym jednak nie koniec. Profesjonalne urządzenia do masażu zwiększają również krążenie krwi, wspomagając procesy detoksykacji organizmu. Ponieważ zwiększają tempo metabolizmu, są zalecane osobom chcącym zrzucić nadprogramowe kilogramy. A dodatkowo stymulują wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Kilkunastominutowa sesja w fotelu masującym może być więc doskonałym sposobem na poprawę nastroju.

Urządzenia masujące – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Wybierając wielofunkcyjne urządzenie do masażu, warto postawić na jakość. Renomowane firmy produkują łóżka i fotele masujące, które nawet przy wzmożonej eksploatacji mogą pracować przez wiele lat. Regulacja podłokietników i podnóżków pozwala pacjentom przyjąć komfortową pozycję podczas zabiegu. W ofercie wiodących producentów można znaleźć zaawansowane łóżka masujące, które łatwo przekształcić w fotel. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mogą korzystać z masażu w pozycji leżącej. W warunkach domowych tego typu urządzenie do masażu zapewnia oszczędność miejsca. Ważny jest także zakres wykonywanych masaży. Nowoczesne urządzenia wykonują masaż ugniatający, rozciągający, akupresurowy, ostukujący, ugniatająco-ostukujący oraz wibracyjny pleców, dzięki czemu pozwalają dopasować rodzaj zabiegu do aktualnych potrzeb pacjenta. Mogą być wyposażone w Lokalizację Punktów Akupresorowych, umożliwiającą dobór masażu do krzywizn i rozmiaru kręgosłupa, tak aby był jeszcze bardziej komfortowy i przyjemny. Dobrym rozwiązaniem są łóżka masujące dające możliwość drenażu limfatycznego poduszkami powietrznymi łydek, ud oraz pośladków. Decydując się na zakup wielofunkcyjnego urządzenia do masażu, najlepiej postawić na model posiadający zaprogramowane, gotowe sesje zdrowotne, zalecane w celu redukcji poszczególnych dolegliwości. Aby zwiększyć komfort pracy fizjoterapeuty, nowoczesne urządzenia masujące dają możliwość zdalnego sterowania za pomocą pilota. Są wyposażone w kółka, co pozwala łatwo przenieść je w dowolne miejsce w gabinecie czy ośrodku rehabilitacji.