Podnośniki pacjentów oraz osób niepełnosprawnych

Podnośniki pacjentów oraz osób niepełnosprawnych

Proponowane przez Nas podnośniki to idealne rozwiązanie przy pomocy w pielęgnacji osób niepełnosprawnych, jak również doskonale znajdują zastosowanie w Domach Pomocy Społecznej przy pielęgnacji osób starszych. 
Szeroki wybór podnośników transportowo-kąpielowych, daje możliwość dostosowania do indywidualnych wymagań. W ofercie podnośniki elektryczne, stacjonarne oraz hydrauliczne.
Proponujemy również podnośniki dowannowe.

W naszej ofercie znajdują się podnośniki dla chorych leżących, podnośniki dla chorych, podnośniki sufitowe dla niepełnosprawnych oraz podnośniki dla osób starszych. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne i wygodne przenoszenie pacjentów oraz osób z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy na bloga: Podnośnik dla niepełnosprawnych - rodzaje

Podnośnik przywannowy, hydrauliczny

Podnośnik przywannowy, hydrauliczny

Podnośnik wannowy stacjonarny z hydrauliczną regulacją wysokości. Przeznaczony do pielęgnacji osób niepełnosprawnych.

11 500,00 zł

Czym są podnośniki pacjenta?

Podnośniki pacjenta to urządzenia pozwalające zniwelować największe niedogodności wynikające z niepełnosprawności lub chorób ograniczających możliwości ruchowe. Utrata samodzielności to także niemożność wykonania najprostszych czynności, niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Niewątpliwie jest to uciążliwe nie tylko dla samych pacjentów, ale i dla osób opiekujących się nimi – personelu medycznego lub bliskich osoby chorej.

Podnośniki transportowe to wsparcie w wielu różnych czynnościach dnia codziennego: podniesienia się z łóżka, przeniesienia pacjenta z wózka inwalidzkiego, przetransportowania go do wanny lub pod prysznic. Dzięki użyciu takiego podnośnika dla niepełnosprawnych, nie tylko podnosi się komfort życia chorego, ale też ogranicza się siły i środki związane z opieką nad nim. Zainstalowanie podnośnika pacjenta w placówkach medycznych i rehabilitacyjnych lub w domu:

  • skraca czas wykonywania poszczególnych czynności przy pacjencie
  • eliminuje konieczność zatrudnienia dodatkowego personelu do opieki
  • daje możliwość przenoszenia pacjenta bez użycia siły fizycznej
  • umożliwia wykonanie wszystkich czynności przy pacjencie, również kąpielowych i toaletowych przez jedną osobę

Użytkowanie podnośnika dla osób niepełnosprawnych jest więc rozwiązaniem wysoko ekonomicznym. Ponadto, chroni opiekunów przez wieloma różnego rodzaju urazami: kontuzjami kręgosłupa, przeciążeniami stawów, naciągnięciami mięśni i ścięgien.

Kompleksowa oferta podnośników pacjentów oraz osób niepełnosprawnych

Nasz sklep medyczny prezentuje kompleksową ofertę podnośników transportowych, w zależności od potrzeb oraz szczególnych wymagań osób chorych. Obejmuje ona:

  • specjalistyczne podnośniki transportowe dla niepełnosprawnych umożliwiające przenoszenie pacjenta z miejsca na miejsce
  • kąpielowe podnośniki pacjenta, tzw. widny wannowe
  • różne rodzaje sterowania urządzeniem, także hydrauliczne i elektryczne
  • akcesoria do podnośników: chusty, temblaki i kamizelki

Prezentowane produkty są atestowanymi i certyfikowanymi wyrobami medycznymi, zapewniającymi najwyższy stopień bezpieczeństwa oraz wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie. Wszystkie modele podnośników pacjenta cechują się bardzo stabilną konstrukcją oraz niemal uniwersalnym zastosowaniem. Z łatwością można je wykorzystać także w małych pomieszczeniach lub miejscach trudno dostępnych, a dzięki gumowanym, cichobieżnym systemom jezdnym możliwe jest szybkie i sprawne manewrowanie nimi. W ofercie uwzględniliśmy również modele podnośników osoby niepełnosprawnej o różnych wartościach udźwigu, dzięki czemu mogą z nich skorzystać wszyscy pacjenci, bez względu na swoją wagę. Każdy z nich jest urządzeniem nieskomplikowanym i łatwym w użytkowaniu – jego obsługa nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Można więc uznać, że jest to przyrząd nieodzowny w opiece nad osobą niepełnosprawną i w widoczny sposób podnoszący komfort życia.