Oftalmoskopy-zestawy diagnostyczne

Oftalmoskopy-zestawy diagnostyczne

W skład zestawów diagnostycznych wchodzą dwa nowoczesne i zaawansowane technologicznie urządzenia: ri-scope retinoskop oraz oftalmoskop. Ri-scope retinoskop dostępny jest w wersji z przesłoną w kształcie szczeliny lub plamki. Do wyboru jest również rodzaj rękojeści, co pozwala na dopasowanie retinoskopu do indywidualnych potrzeb.
Produkty medyczne
Zestaw ri-scope Retinoskop

Zestaw ri-scope Retinoskop

Na zamówienie czas dostawy do 3 tyg.
Zestaw diagnostyczny ri-scope Retinoskop, z przesłoną w kształcie plamki lub szczeliny. Światło XL lub HL, zasilanie bateryjne, akumulatorowe lub sieciowe.
1 707,00 zł
Produkty medyczne
Oto-Oftalmoskop ri-scope

Oto-Oftalmoskop ri-scope

Na zamówienie czas dostawy do 6 tygodni
Oto-Otalmoskop ri-scope - instrumenty stwarzające możliwość dokładnego i precyzyjnego przeprowadzenia badania .
Produkty medyczne
Zestaw ri-vision Retinoskop

Zestaw ri-vision Retinoskop

Na zamówienie czas dostawy do 3 tyg.
Zestaw diagnostyczny ri-vision Retinoskop + Oftalmoskop L2. Światło XL ksenonowe lub HL halogenowe. Rękojeść bateryjna, akumulatorowa lub sieciowa  
3 225,00 zł
Produkty medyczne
Zestaw diagnostyczny de luxe

Zestaw diagnostyczny de luxe

Produkt archiwalny - wycofany z oferty sklepu
Zestaw diagnostyczny de luxe oparty na urządzeniach z serii ri-scope

Oftalmoskopy okulistyczne w diagnostyce medycznej

Sprzęt diagnostyczny, jakim jest oftalmoskop, jest jednym z podstawowych przyrządów umożliwiających badanie dna oka, a jego historia sięga 1851. Dziś oftalmoskopia pozwala na szybkie i relatywnie łatwe wykrycie zmian patologicznych w obrębie gałki ocznej. Na tym badaniu opiera się między innymi diagnostyka jaskry, odklejania się siatkówki oka, zapalenia nerwu wzrokowego, chorób ciała szklistego lub twardówki. Co więcej, oftalmoskopy często służą także do przeprowadzania rutynowych badań – w przypadku urazów głowy, nieprawidłowego reagowania źrenic na światło, zaburzeń równowagi, czy nawracających bólów głowy.

Jak działa oftalmoskop?

Budowa ręcznych oftalmoskopów jest prosta, jednakże dobrze skalibrowane urządzenie, jak i wiedza i doświadczenie okulisty, pozwala uzyskać wiarygodne wyniki i prawidłową diagnozę. Budowa podstawowego oftalmoskopu okulistycznego bazuje na dwóch częściach: rękojeści bateryjnej oraz głowicy wyposażonej w żarówkę, soczewki korygujące ewentualne wady wzroku osoby badanej oraz lusterko obijające wiązki światła. Walor diagnostyczny oftalmoskopu może być podniesiony przez dodatkowe akcesoria: kolorowe filtry umożliwiające uzyskanie lepszego obrazu niektórych struktur oka, przesłony oraz siatki.

Badanie oftalmoskopem jest zupełnie bezbolesne dla pacjenta. Wziernik nie jest umieszczany w oku, a jedynie przysuwany do niego tak, by była możliwa obserwacja. Jest to również zabieg bezpieczny – oftalmoskop emituje wyłącznie światło widzialne. Wysoka precyzja wykonania części tego narzędzia pozwala otrzymać ostry i wyraźny obraz dna oka, łatwy do zdiagnozowania przez lekarza.

Profesjonalne oftalmoskopy – gwarancja niezawodności

Jakość komponentów oftalmoskopu wpływa nie tylko na prawidłowość diagnozy i uzyskania zgodnego z prawdą obrazu dna oka. Ma duże znaczenie także dla komfortu lekarza, jak i pacjenta. Znajdujące się w naszej ofercie oftalmoskopy dają gwarancję:

  • użycia zaawansowanej technologii produkcji opartej na obserwacji wieloletniej praktyki i badań klinicznych

  • niewielkich rozmiarów i wagi rękojeści oftalmoskopu, dzięki czemu użytkowanie i manewrowanie narzędziem jest bardzo wygodne

  • wysokiej wytrzymałości sprzętu na wstrząsy i uderzenia, przydatnej zwłaszcza w przypadku użytkowania terenowego i pracy szpitalnej

  • możliwości wyboru różnego rodzaju zasilania oftalmoskopu: bateryjnego, akumulatorowego lub sieciowego

  • wytrzymałego tworzywa z zabezpieczeniem antykurzowym

Oftalmoskopy w naszej ofercie występują również w profesjonalnych zestawach diagnostycznych. Narzędzia opierają się na budowie modułowej, dzięki czemu możliwa jest dowolne zestawienie głowic i innych akcesoriów. Zapewnia to jeszcze większą wygodę użytkowania i możliwość pełniejszej diagnostyki.