Pulsoksymetry

Pulsoksymetry

Pulsoksymetry marki Riester są małymi, przenośnymi urządzeniami ze zintegrowanym czujnikiem. Zapewniają szybki, prosty i dokładny pomiar. Wyposażone są we wskaźnik dźwiękowy oraz wyświetlacz LCD pokazujący wyniki pomiaru saturacji, perfuzji oraz pulsacyjny sygnał tętna. Cechy szczególne sprzętu to jego wysoka jakość i trwałość.
Produkty medyczne
Pulsoksymetr ri-fox N

Pulsoksymetr ri-fox N

Brak
Mobilność i precyzja w najmniejszym formacie! Wyświetlacz i czujnik pomiaru w jednym urządzeniu.

Pulsoksymetry

Pulsoksymetr służy do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi (nasycenia krwi tlenem). Pulsoksymetr mierzy pochłanianie przez tkanki promieniowania o dwóch różnych długościach fal. To elektroniczne urządzenie bada dwie składowe: stałą i zmienną (pulsującą). Urządzenie ustala poziom hemoglobiny natlenowanej, w stosunku do jej ogólnej ilości. Może również służyć do mierzenia pomiaru tętna. Urządzenie zapewnia nieinwazyjne, skuteczne badanie. Pulsometry lekarskie to medyczny sprzęt diagnostyczny z wysoką dokładnością pomiarową, do zastosowania w gabinetach lekarskich, szpitalach i placówkach zdrowia.

Rodzaje pulsoksymetrów

  • Pulsometry nadgarstkowe - część urządzenia z opaską nakłada się na nadgarstek, zaś czujnik do mierzenia saturacji nakładany jest na palec.

  • Pulsometry palcowe - mają czujnik, który jest zakładany na palec pacjenta. Pomiaru można dokonywać praktycznie w każdej chwili, w domu, w pracy i podczas podróży po wcześniejszym przeszkoleniu. Pulsoksymetr może być zakładany nie tylko na palec, ale również na ucho.

  • Pulsoksymetr stacjonarny – najczęściej wykorzystywany w domach i placówkach medycznych. Posiada wbudowany akumulator oraz stabilną podstawę. Najczęściej zawiera również pamięć mierzonych parametrów. Urządzenie stacjonarne ma więcej funkcji – pozwala zmierzyć ciśnienie, wykonać pomiar oddechu i sprawdzić położenie rurki wewnątrztętniczej.

Powstały również pulsoksymetry dla niemowląt, w przypadku których zakładamy je na stopę lub nadgarstek dziecka.

Kiedy wykorzystujemy pulsoksymetr?

Badanie pulsoksymterem najczęściej wykonywane jest u osób zagrożonych chorobami układu oddechowego, np. astmą lub obturacyjną chorobą płuc. Badanie kontrolne zalecane jest również dla osób, które pracują lub uprawiają sporty ekstremalne na dużych wysokościach. Norma w badaniu pulsometrem medycznym to poziom saturacji na poziomie 95-99%.