Łóżka rehabilitacyjne dla seniorów

27-09-2019

Łóżka rehabilitacyjne dla Seniorów czym się kierować podczas wyboru ?

 

Obecnie na rynku Polskim Producent oferują szeroki wybór łóżek dla Seniorów, prześcigając się między sobą udogodnieniem możemy otrzymać naprawdę solidne łóżko za niską cenę, a do tego spełniający nawet najbardziej wymagające życzenia Klienta.

Łóżka w obudowie drewnianej przeznaczone są zwykle do użytku domowego, tudzież Domu Opieki Społecznej w którym przebywa Senior dostarczane są łóżka z obudową drewnianą z tego chociażby względu, ze wygląda estetycznie i świetnie komponuje się do desing pokojowego. Warto zwrócić uwagę, że praktycznie w niczym nie przypominają łóżek szpitalnych, a posiadają niemalże takie same funkcję.

Podczas wyboru łóżka należy również zwrócić uwagę na to czy osoba przez którą będzie użytkowany ma również dodatkowe schorzenia np. trudności w samodzielnym poruszaniu się, zejściu z łóżka lub czy jest osobą z bariatria. te wszystkie czynniki należy brać pod uwagę.

Dla Seniorów przebywających w Domu Opieki Społecznej z powodzeniem, sprzedają się podstawowe modele łóżek.

 

 

Przykładowe modele łóżek rehabilitacyjnych dedykowane dla osób starszych.

 

Łóżka ARIES - podstawowy model łóżka z obudową drewnianą i barierkami bocznymi zabezpieczającymi przed upadkiem, dodatkowo odchylenie segmentu pleców do swobodnego spożywania posiłku w łóżku lub np do czytania książki czy też oglądania telewizji. Wysokość leża od podłogi to  40 cm.

 

W wypadku chęci posiadania łóżka rehabilitacyjnego z regulacją wysokości elektryczną z powodzeniem sprzedaję się model:

Luna BASIC - produkcji Belgijskiej, produkt certyfikowany spełniający wszelkie normy bezpieczeństwa. W zestawie standardowym, oprócz łóżka Klient otrzymuje dodatkowo wysięgnik na rękę - pomocny, podczas wstawania i barierki boczne. Samo leżysko podzielone jest na 3 - części - zakres regulacji za pomocą pilota to: regulacja kąta nachylenia i regulacja cześć udowej podnóżka dodatkowo łóżko Luna Basic posiada możliwość regulacji wysokości całego łózka od strony głowy - dzięki, temu otrzymujemy bardzo pomocną pozycję antytrendelenburga.

Łóżko dedykowane dla Seniorów z schorzeniami neurologicznymi lub po prostu schorowanym - posiada ustawienie leżyska od podłogi na wysokości 33 cm - co daje komfort osobie starszej na bezpieczne opuszczenie łóżka lub wejście na niego.

 

 

 

Kolejnym i zarówno ostatnim modelem, jaki wg.naszego doświadczenia warto zaproponować dla Seniorów jest model:

Łóżko rehabilitacyjne ALOIS: przeznaczony dla Pacjentów - Seniorów, którzy borykają się z chorobą ALZHEIMERA  podobnie, jak wymieniony model wyżej łóżko to posiada regulacje wysokości elektryczną co je mocno wyróżnia natomiast to możliwość obniżenia łóżka niemalże do samego podłoża. Zakres regulacji za pomocą pilota to: 20 cm - 72 cm regulacje tę można samodzielnie zmieniać w zależności od potrzeb danego dnia. Dodatkowo, posiada regulację kąta nachylenia oparcia oraz udowej podnóżka - na pilota. Cześć łydkową standardowo reguluję się manualnie.  To łóżko ma dodatkową możliwość regulacji Antytrendelenburga oraz Trendelenburga co niewątpliwie jest jego zaletą.

W standardowej wersji Klient otrzymuj łóżko, barierki oraz wysięgnik na rękę.

Zachęcamy do kontaktu z konsultantem sklepu promedyczny.pl, który krok po kroku oprowadzi Państwa po oferowanych łóżkach rehabilitacyjnych. W przypadku, wszelkich wątpliwości dostępna jest również możliwość przeprowadzenia rozmowy poprzez komunikator LiveChat, który obsługuje konsultant i z pewnością odpowie na wszelkie pytania.