Nadstawki sedesowe

Nadstawki sedesowe

W naszej ofercie znajdują się podpory sedesowe, ułatwiające korzystanie z toalety osobom w podeszłym wieku oraz osobom niepwłnosprawnym. Dostępny jest model przenośny, model regulowany oraz nadstawka sedesowa. Wszystkie produkty wykonane są z tworzywa CЄ.Produkty medyczne
Podpórka sedesowa przenośna CЄ

Podpórka sedesowa przenośna CЄ

Zapytaj sprzedawcę tel. 775432904
Podpórka sedesowa służy do ułatwiania korzystania z toalety osobomw podeszłym wieku oraz niepełnosprawnym.
Produkty medyczne
Nadstawka sedesowa z regulowaną wysokością CЄ

Nadstawka sedesowa z regulowaną wysokością CЄ

Zapytaj sprzedawcę tel. 775432904
Nadstawka sedesowa służy do ułatwiania korzystania z toalety osobomw podeszłym wieku oraz niepełnosprawnym.

Nadstawki na sedes

Nadstawki sedesowe pomagają osobom niepełnosprawnym i starszym korzystać z toalety. Ponieważ podwyższają jej wysokość, pozwalają na łatwe i bezpieczne siadanie oraz wstawanie z muszli sedesowej. W ten sposób zapewniają pacjentom komfort oraz motywują ich do samodzielności. Ułatwiają także pracę opiekunom czy pracownikom medycznym asystującym chorym lub osobom starszym. Nadstawki na sedes są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Mają dużą wytrzymałość na obciążenia i są łatwe do utrzymania w czystości.

Nadstawki sedesowe – gdzie mogą być używane?

Nadstawki do WC są niezbędnym elementem wyposażenia toalet dla niepełnosprawnych. Z tego względu znajdują szerokie zastosowanie w szpitalach, szczególnie na oddziałach ortopedycznych. Ułatwiają korzystanie z sedesu pacjentom po operacjach stawów biodrowych oraz kolanowych. Gwarantują przy tym nie tylko komfort, ale zapewniają prawidłowy kąt ustawienia kończyny podczas siedzenia na muszli. Często spotyka się je również w ośrodkach rehabilitacyjnych, fizjoterapeutycznych oraz sanatoriach dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Nadstawka na sedes ułatwia także codzienne funkcjonowanie seniorom, u których często dochodzi do ograniczenia ruchomości stawów. Z tego względu doskonale sprawdza się w domach opieki społecznej lub ośrodkach opiekuńczych dla osób w podeszłym wieku. Nadstawki na sedes, ze względu na prostotę stosowania, znajdują także zastosowanie w domach i mieszkaniach. Są niezrównaną pomocą w indywidualnej opiece nad osobami chorymi lub starszymi.

Nadstawki na sedes – dlaczego warto je stosować?

Nadstawki sedesowe mają szereg zalet. Wybierając rozwiązania od renomowanych producentów, można mieć pewność, że będą służyć przez wiele lat. Wykonane z materiałów najwyższej jakości są odporne na wzmożoną eksploatację, dlatego świetnie nadają się do ośrodków opiekuńczych i leczniczych, w których z toalety korzysta wiele osób. Nadstawki na WC są wykonane z tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Dzięki temu są odporne na uszkodzenia mechaniczne i pęknięcia. Mają też dużą wytrzymałość na obciążenia, zapewniając komfort i bezpieczeństwo osobom o wadze do 200 kg. Ich jakość i trwałość potwierdzają stosowne certyfikaty. Nadstawki na sedes są ponadto łatwe do utrzymania w czystości. Gładka powierzchnia jest odporna na zabrudzenia. Można ją dezynfekować ogólnie dostępnymi detergentami lub specjalistycznymi preparatami przeznaczonymi do odkażania toalet publicznych. Zaletą nakładek na sedes jest także łatwość w montażu. Większość modeli jest wyposażona w specjalne klipsy, pozwalające stabilnie zamocować nadstawkę i równie łatwo ją zdemontować.

Nadstawki i podpórki sedesowe – jakie rodzaje są dostępne?

Nadstawki sedesowe występują zwykle w dwóch wariantach. Pierwszym z nich są modele nakładane bezpośrednio na muszlę sedesową. Rozwiązania te pozwalają podwyższyć ją o około 10 cm, ułatwiając w ten sposób korzystanie z toalety. Znakomicie sprawdzają się u pacjentów z unieruchomionym stawem biodrowym lub kolanowym. Drugim wariantem, dedykowanym przede wszystkim osobom niepełnosprawnym ruchowo w znacznym stopniu, są nadstawki na sedes wyposażone w specjalny stelaż. Zaletą rozwiązań tego typu jest możliwość regulacji wysokości deski sedesowej i dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dodatkowo stelaż umożliwia podparcie się podczas siadania lub wstawania z toalety. Dzięki temu nadstawki na WC zapewniają maksimum bezpieczeństwa i pozwalają utrzymać równowagę. Warto dodać, że istnieje możliwość dokupienia podpórki do klasycznej nadstawki na WC, co umożliwia dostosowanie łazienki dla osoby niepełnosprawnej lub w podeszłym wieku. Podpórki sedesowe są wykonane ze stali, co gwarantuje doskonałą trwałość i odporność na uszkodzenia. W trosce o stabilność i bezpieczeństwo pacjentów zostały wyposażone w specjalne, antypoślizgowe nóżki.