Uchwyty łazienkowe

Uchwyty łazienkowe

Uchwyty łazienkowe proste wykonane są z rury stalowej, powlekanej tworzywem sztucznym w kolorze białym. Zapewniają one jeszcze bardziej komfortowe korzystanie z wanien.

Produkty medyczne
Uchwyt łazienkowy ścienny prosty powlekany tworzywem 30 cm CЄ

Uchwyt łazienkowy ścienny prosty powlekany tworzywem 30 cm CЄ

Zapytaj sprzedawcę tel. 775432904
Podpora wannowa o długości uchwytu - 30 cm średnica fi 32mm
Produkty medyczne
Uchwyt łazienkowy ścienny prosty powlekany tworzywem 45 cm

Uchwyt łazienkowy ścienny prosty powlekany tworzywem 45 cm

Zapytaj sprzedawcę tel. 775432904
Podpora wannowa wykonana jest z rury stalowej o średnicy fi 32 mm. Długość 45 cm
Produkty medyczne
Uchwyt łazienkowy ścienny prosty powlekany tworzywem 60 cm

Uchwyt łazienkowy ścienny prosty powlekany tworzywem 60 cm

Zapytaj sprzedawcę tel. 775432904
Podpora wannowa - rura stalowa o średnicy fi 32 cm i długości 60 cm
Produkty medyczne
Uchwyt łazienkowy ścienny prosty powlekany tworzywem 80 cm

Uchwyt łazienkowy ścienny prosty powlekany tworzywem 80 cm

Zapytaj sprzedawcę tel. 775432904
Podpora wannowa wykonana jest z rury stalowej o średnicy fi 32 mm, powlekanej tworzywem sztucznym w kolorze białym

Uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych

Uchwyty łazienkowe to podstawa w wyposażeniu łazienki dla osób niepełnosprawnych lub w podeszłym wieku. Te proste rozwiązania nie tylko zwiększają bezpieczeństwo pacjentów, ale także ułatwiają korzystanie z urządzeń dostępnych w przestrzeni łazienkowej lub w toalecie. W przypadku placówek medycznych lub opiekuńczych, uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych znacząco wspomagają pracę osób asystujących pacjentom w czasie wykonywania czynności higienicznych. Rozwiązania oferowane przez wiodące firmy wyróżniają się przy tym wysoką jakością, zapewniającą niezawodność i trwałość potwierdzoną stosownymi certyfikatami. Ich różnorodność pozwala idealnie dopasować uchwyty łazienkowe do potrzeb pacjentów i możliwości przestrzeni.

Uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych – gdzie są stosowane?

Uchwyty łazienkowe dla osób niepełnosprawnych są niezbędnym wyposażeniem łazienek w szpitalach oraz innych placówkach medycznych, w których przebywają nie tylko pacjenci mający problem z poruszaniem się, ale osoby po operacjach. Rozwiązania te są również montowane w ośrodkach rehabilitacyjnych oraz fizjoterapeutycznych. Nie może ich zabraknąć w domach opieki społecznej oraz domach seniora, w których przebywają osoby w podeszłym wieku, mające zwykle trudności w poruszaniu się. Na tym jednak nie koniec, ponieważ specjalistyczne uchwyty łazienkowe powinny też pojawić się w łazienkach publicznych, w strefie wydzielonej dla niepełnosprawnych. Ich zalety doceniają także właściciele prywatnych domów oraz mieszkań, w których przebywają osoby z dysfunkcjami ruchowymi albo seniorzy.

Uchwyty łazienkowe – w jakich miejscach w pomieszczeniu można je montować?

Uchwyty łazienkowe są zwykle montowane przy wannach. Ich zadanie polega na tym, aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo podczas wykonywania czynności higienicznych. Uchwyt łazienkowy zamocowany na ścianie przy wannie ułatwia także podnoszenie się z pozycji siedzącej. W ten sposób pozwala na większą samodzielność osoby niepełnosprawnej, zwiększając jej komfort i odciążając opiekunów. Uchwyt łazienkowy jest ponadto niezbędny w kabinach prysznicowych. To rozwiązanie, które zapewnia stabilność podczas mycia – zarówno samodzielnego, jak i z pomocą opiekuna. Zapobiega również upadkom na śliskiej powierzchni i sprawia, że pacjent czuje się o wiele pewniej i bardziej komfortowo. Uchwyt łazienkowy dla niepełnosprawnych powinien też pojawić się na ścianie przy sedesie. W ten sposób ułatwia zarówno siadanie, jak i wstawanie z muszli klozetowej. Doskonale sprawdza się w przypadku seniorów, jak i osób poruszających się na wózkach inwalidzkich czy o kulach. W wielu łazienkach uchwyty są także montowane przy umywalkach, pełniąc rolę rozwiązań asekuracyjnych w przypadku zaburzeń równowagi pacjentów.

Uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych – jakie mają zalety?

Uchwyty łazienkowe dla osóbniepełnosprawnych mają szereg zalet. Ich najważniejszym atutem jest to, że ułatwiają pacjentom korzystanie z łazienki i toalety, zwiększając jednocześnie ich bezpieczeństwo. Rozwiązania od renomowanych producentów wyróżniają się przy tym solidnością oraz trwałością. Zwykle są wykonane ze stali lakierowanej proszkowo lub nierdzewnej. W drugim przypadku ich dodatkową zaletą jest to, że prezentują się bardzo elegancko, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w prywatnych placówkach opiekuńczych i medycznych oraz w domach prywatnych. Uchwyty łazienkowe są odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na działanie wody i zmiennych temperatur. Wytrzymują bardzo duże obciążenia, więc mogą być pomocne również dla pacjentów o znacznej wadze ciała. Ich gładka powierzchnia sprawia, że są łatwe do utrzymania w czystości. Można je dezynfekować za pomocą ogólnodostępnych środków. Uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych występują w szerokiej gamie kształtów. Mają określoną średnicę oraz odległość dzielącą uchwyt od ściany. Pacjenci mogą natomiast bez problemu dopasować ich długość do swoich potrzeb. W przypadku uchwytów pionowych często istnieje możliwość zamontowania na nich wieszaka na słuchawkę prysznicową.

Uchwyty łazienkowe dla osób niepełnosprawnych – różne kształty dostosowane do potrzeb pacjentów

Funkcjonalność uchwytów prysznicowych różni się w zależności od ich kształtu. Ogólnie przyjmuje się, że poziome modele służą do podpierania się podczas zmiany postawy – w tym wstawania z pozycji siedzącej. Z kolei pionowe uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych stabilizują pacjenta i zapewniają mu równowagę w czasie wykonywania czynności higienicznych. Do wyboru są także poziomo-pionowe uchwyty łazienkowe łączące funkcje dwóch rozwiązań, które mogą być montowane zarówno przy wannach i w kabinach prysznicowych, jak i przy sedesach. Ciekawym rozwiązaniem są również uchwyty łazienkowe kątowe. Ich największym atutem jest to, że pozwalają pacjentom wygodnie oprzeć przedramię i lepiej rozłożyć ciężar podczas zmiany pozycji. Dzięki temu nie wymagają dużego nakładu siły i w ten sposób zwiększają samodzielność osób niepełnosprawnych.