Wyposażenie łazienek i WC

Wyposażenie łazienek i WC

Myśląc o placówkach: Domy Pomocy Społecznej wzbogaciliśmy naszą ofertę w urządzenia ułatwiające opiekę nad podopiecznymi.
Umieściliśmy w niej, uchwyty łazienkowe oraz podpory dla bezpiecznego korzystania z łazienki. Myśląc o wyposażenie łazienki i wc,  dodaliśmy również nadstawki sedesowe, taborety prysznicowe siodełka i krzesła z otworami. 
Niezwykle pomocnicze są siodełka wannowe, które usprawniają kąpiel w wannie podopiecznego oraz odciążają tym samym opiekuna. 

Uchwyt łazienkowy ścienny prosty powlekany tworzywem 45 cm

Uchwyt łazienkowy ścienny prosty powlekany tworzywem 45 cm

Podpora wannowa wykonana jest z rury stalowej o średnicy fi 32 mm. Długość 45 cm

Uchwyt łazienkowy ścienny prosty powlekany tworzywem 60 cm

Uchwyt łazienkowy ścienny prosty powlekany tworzywem 60 cm

Podpora wannowa - rura stalowa o średnicy fi 32 cm i długości 60 cm

Uchwyt łazienkowy ścienny prosty powlekany tworzywem 80 cm

Uchwyt łazienkowy ścienny prosty powlekany tworzywem 80 cm

Podpora wannowa wykonana jest z rury stalowej o średnicy fi 32 mm, powlekanej tworzywem sztucznym w kolorze białym

Podpora prysznicowa kątowa 50x50 cm CЄ

Podpora prysznicowa kątowa 50x50 cm CЄ

Podpora prysznicowa 50x50cm

Podpora prysznicowa katowa 50x70 cm CЄ

Podpora prysznicowa katowa 50x70 cm CЄ

Podpora prysznicowa 50x70 cm

Taboret wannowy (toaletowy) niski z otworem o wysokości 19 cm CЄ

Taboret wannowy (toaletowy) niski z otworem o wysokości 19 cm CЄ

Taboret wannowy niski wkłada się na dno wanny.

Podpórka sedesowa przenośna CЄ

Podpórka sedesowa przenośna CЄ

Podpórka sedesowa służy do ułatwiania korzystania z toalety osobomw podeszłym wieku oraz niepełnosprawnym.

Siodełko prysznicowe uchylne ekonomiczne

Siodełko prysznicowe uchylne ekonomiczne

Wykonane z rur stalowych powlekanych tworzywem sztucznym w kolorze białym.

Siodełko wannowe CЄ

Siodełko wannowe CЄ

Siodełko wannowe służy do ułatwiania czynności higienicznych w wannie w czasie kąpieli dla osób w podeszłym wieku oraz osób niepełnosprawnych z niedowładem kończyn

Siodełko prysznicowe uchylne z podparciem nożnym CE

Siodełko prysznicowe uchylne z podparciem nożnym CE

Siodełko prysznicowe uchylne służy do ułatwiania czynności higienicznych dla osób w podeszłym wieku oraz osób niepełnosprawnych z niedowładem kończyn.

315,00 zł
Taboret prysznicowy (toaletowy) z wycięciem, otworem i poręczami CЄ

Taboret prysznicowy (toaletowy) z wycięciem, otworem i poręczami CЄ

Taborety służą do ułatwiania czynności higienicznych osobom w podeszłym wieku oraz osobom niepełnosprawnym.

Krzesło sedesowe bez poręczy CЄ

Krzesło sedesowe bez poręczy CЄ

Krzesło służy do czynności higienicznych i jako WC.

Taboret prysznicowy (toaletowy) z wycięciem i poręczami bocznymi (standard) CЄ

Taboret prysznicowy (toaletowy) z wycięciem i poręczami bocznymi (stan...

Taboret ze specjalnym wycięciem z przodu siedzenia ułatwia higienę miejsc intymnych.

Siodełko prysznicowe uchylne CЄ

Siodełko prysznicowe uchylne CЄ

Wykonane z rur stalowych powlekanych tworzywem sztucznym w kolorze białym.

Taboret wannowy (toaletowy) niski oparciem pleców i otworem CЄ

Taboret wannowy (toaletowy) niski oparciem pleców i otworem CЄ

Taboret wannowy niski z dodatkowym oparciem tylnym zwiększa wygodę oraz stabilność podczas kąpieli.

Nadstawka sedesowa z regulowaną wysokością CЄ

Nadstawka sedesowa z regulowaną wysokością CЄ

Nadstawka sedesowa służy do ułatwiania korzystania z toalety osobomw podeszłym wieku oraz niepełnosprawnym.

Krzesło sedesowe z poręczami stałymi CЄ

Krzesło sedesowe z poręczami stałymi CЄ

Krzesło w komplecie z wysuwanym pojemnikiem.Po bokach znajdują się nieodchylane podłokietniki.

Krzesło sedesowe z poręczami odchylanymi, tapicerowane CЄ

Krzesło sedesowe z poręczami odchylanymi, tapicerowane CЄ

Krzesło w komplecie z wysuwanym pojemnikiem.Siedzisko, oparcie i podłokietniki obłożone są tapicerką zmywalną.

Wyposażenie łazienek i WC w szpitalach, domach pomocy społecznej i domach seniora

Wyposażenie łazienek i WC w szpitalach, domach pomocy społecznej i domach seniora umożliwia pacjentom bezpieczne i komfortowe wykonywanie wszelkich czynności higienicznych. W przypadku osób z ograniczoną sprawnością ruchową, które wymagają asysty podczas kąpieli, odpowiednie urządzenia i akcesoria ułatwiają pracę personelu medycznego. Pozwalają uniknąć przeciążeń związanych z dźwiganiem osób niepełnosprawnych i jednocześnie szybko oraz bez przeszkód pomagają pacjentowi w wykonywaniu czynności toaletowych. Różnorodność produktów sprawia, że wyposażenie łazienki i WC w domach pomocy społecznej czy w szpitalach nie nastręcza trudności, pozwalając stworzyć przestrzeń przyjazną osobom starszym lub mającym trudności w poruszaniu.

Wyposażenie łazienek i WC w szpitalach, domach pomocy społecznej i domach seniora – dlaczego jest konieczne?

Łazienka i toaleta to pomieszczenia, w których szczególnie warto zadbać o bezpieczeństwo pacjentów. Antypoślizgowa podłoga, odpowiednie urządzenia sanitarne oraz armatura to podstawa dla stworzenia przestrzeni, z której niepełnosprawni mogą wygodnie korzystać. Aby jednak zapewnić maksimum komfortu i wyeliminować ryzyko wypadków należy zadbać o odpowiednie akcesoria. Wyposażenie łazienki i WC w domu seniora czy szpitalu, a także w przestrzeni mieszkalnej powinno więc uwzględniać montaż odpowiednich uchwytów, nakładek oraz siodełek pozwalających osobom z trudnościami ruchowymi jak najbardziej samodzielnie korzystać z toalety i przestrzeni kąpielowej. Wybierając poszczególne wyposażenie łazienek i WC, należy przy tym zwrócić uwagę na to, aby były to produkty wysokiej jakości. Rozwiązania proponowane przez renomowane firmy są wykonywane z trwałych materiałów odpornych na uszkodzenia, a ich jakość i niezawodność potwierdzają stosowane certyfikaty.

Wyposażenie łazienki i WC w szpitalu i placówce opiekuńczej - uchwyty i nakładki sedesowe

Wyposażenie łazienek i WC w szpitalach wymaga odpowiedniego zabezpieczenia miski sedesowej. W tym celu konieczne są specjalistyczne uchwyty ułatwiające siadanie oraz wstawanie z toalety. To rozwiązania, które są pomocne zarówno dla osób poruszających się o kulach, jak i dla pacjentów przemieszczających się na wózkach inwalidzkich. Niezbędne wyposażenie łazienki i WC mogą stanowić uchwyty podnoszone, jak i montowane na stałe w ścianie. Wśród tych drugich na uwagę zasługują modele zagięte pod pewnym kątem, które zapewniają większą wygodę użytkowania. Warto przy tym pamiętać, że sedes powinien być zamontowany na odpowiedniej wysokości. Dla osób cierpiących na schorzenia kończyn dolnych, pomocne są specjalne nakładki na sedes pozwalające podwyższyć jego wysokość i w ten sposób zapewniające właściwą pozycję podczas siedzenia. Wyposażenie łazienek i WC w domu pomocy społecznej może także obejmować specjalne stojaki umieszczane obok miski sedesowej pozwalającej na odpowiednie podparcie się osoby niepełnosprawnej, redukujące ryzyko upadku. Dla osób, które większość czasu spędzają w łóżku i mają znaczne trudności w poruszaniu, dobrym rozwiązaniem są z kolei krzesła sedesowe oraz wózki sanitarne. To rozwiązania, które można łatwo przestawiać z miejsca na miejsce, redukując w ten sposób konieczność przemieszczania lub przenoszenia pacjenta do toalety.

Wyposażenie łazienki i WC w domu pomocy społecznej i placówce medycznej – jak zapewnić bezpieczeństwo pod prysznicem?

Odpowiednie wyposażenie łazienek i WC w domach seniora czy innych placówkach opiekuńczych wymaga także dopasowania odpowiednich akcesoriów, ułatwiających czynności higieniczne pod prysznicem. W każdej kabinie prysznicowej obowiązkowo powinny znaleźć się specjalne uchwyty. To rozwiązania montowane bezpośrednio do ściany, gwarantujące maksimum bezpieczeństwa. Podpory prysznicowe pozwalają osobom niepełnosprawnym zachować stabilność w czasie wykonywania czynności higienicznych i zapobiegają upadkom. Do wyboru są zarówno modele proste, jak i zagięte pod odpowiednim kątem. W przypadku tych drugich dostępne są warianty prawe i lewe, pozwalające dopasować rodzaj uchwytu do możliwości kabiny prysznicowej. Wyposażenie łazienek i WC powinno być wykonane z solidnego tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Warto podkreślić, że uchwyty mogą być także mocowane na ścianie, przy której umieszczona jest wanna. Dzięki temu zapewniają bezpieczne wyjście z wanny i ułatwiają podnoszenie się z pozycji siedzącej.

Wyposażenie łazienki i WC w szpitalu oraz domu opieki – siodełka i taborety zapewniające komfortowe mycie pacjenta

Wyposażenie łazienki i WC w szpitalu czy domu opieki powinno być także dostosowane do osób o znacznej niepełnosprawności ruchowej. Wszelkie czynności higieniczne w przypadku pacjentów mających duże trudności z poruszaniem się są wówczas wykonywane w pozycji siedzącej, zapewniającej im komfort i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Aby było to możliwe, wyposażenie łazienek i WC w domach opieki czy placówkach medycznych powinno obejmować specjalne siodełka prysznicowe. To niewielkie rozwiązania mające postać półki montowanej do ściany. Najczęściej są dostępne w wersji składanej, dzięki czemu nie przeszkadzają osobom, które mogą korzystać z prysznica w pozycji stojącej. Dobrym rozwiązaniem są także taborety prysznicowe, umieszczane w kabinie wyłącznie na czas wykonywania czynności higienicznych przy osobie niepełnosprawnej. Specjalne, antypoślizgowe nóżki oraz wygodne siedzisko zapewniają bezpieczeństwo i komfort. Warto przy tym podkreślić, że zarówno taborety, jak i siodełka prysznicowe to wyposażenie łazienki publicznej mające z przodu specjalne wycięcia umożliwiające wykonanie czynności higienicznych miejsc intymnych. Większość modeli ma perforowaną powierzchnię, pozwalającą na swobodny przepływ wody.

Wyposażenie łazienek i WC w domach seniora i szpitalach – akcesoria ułatwiające korzystanie z wanny

Wyposażenie łazienek i WC w szpitalach, domach pomocy społecznej i domach seniora wymaga czasem dostosowania wanny do możliwości osób niepełnosprawnych lub w podeszłym wieku. Aby zapewnić im wygodne i bezpieczne mycie, poza specjalnymi podporami prysznicowymi należy zadbać o odpowiednie siodełka wannowe. Rozwiązania te mają postać ławeczki lub fotela. Opierają się o krawędzie wanny i w ten sposób umożliwiają pacjentowi przyjęcie wygodnej pozycji siedzącej podczas wykonywania czynności higienicznych. Jednocześnie ułatwiają pracę osobie, która asystuje osobie niepełnosprawnej. Podobnie jak siodełka i taborety prysznicowe, stanowiące między innymi wyposażenie łazienek publicznych, krzesła i ławeczki wannowe mają często wycięcie z przodu oraz perforowaną powierzchnię zapobiegającą gromadzeniu się wody na ich powierzchni. Dodatkowo stabilność zapewniają antypoślizgowe uchwyty.