Podpory prysznicowe

Podpory prysznicowe

Podpora kątowa mocowana do ściany doskonale sprawdza się przy kąpieli pacjenta. W naszej ofercie dostępna jest podpora o wymiarach 50x50cm oraz wymiarach 50x70cm.

Produkty medyczne
Podpora prysznicowa kątowa 50x50 cm CЄ

Podpora prysznicowa kątowa 50x50 cm CЄ

Zapytaj sprzedawcę tel. 775432904
Podpora prysznicowa 50x50cm
Produkty medyczne
Podpora prysznicowa katowa 50x70 cm CЄ

Podpora prysznicowa katowa 50x70 cm CЄ

Zapytaj sprzedawcę tel. 775432904
Podpora prysznicowa 50x70 cm

Poręcze prysznicowe dla niepełnosprawnych i seniorów

Poręcze prysznicowe dla niepełnosprawnych i seniorów są obowiązkowym elementem wyposażenia łazienek w placówkach medycznych i opiekuńczych. Rozwiązania te pomagają osobom mającym trudności w poruszaniu się komfortowo i bezpiecznie wykonywać wszelkie czynności higieniczne. Zapewniają stabilność i zapobiegają upadkom na śliskiej powierzchni brodzików. Dodatkowo podpory, poręcze dla seniorów i niepełnosprawnych ułatwiają pracę opiekunom oraz osobom asystującym pacjentom podczas mycia. Różnorodne kształty pozwalają optymalnie dopasować model podpory do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz typu kabiny prysznicowej.

Poręcze prysznicowe dla niepełnosprawnych i seniorów – dlaczego warto je zamontować?

Poręcze prysznicowe to podstawowe elementy w wyposażeniu łazienek w szpitalach i placówkach medycznych. Ułatwiają wykonywanie czynności pielęgnacyjnych nie tylko osobom mającym trudności w poruszaniu się, ale także pacjentom w czasie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych i ortopedycznych. Podpory prysznicowe znajdują też zastosowanie w łazienkach w ośrodkach rehabilitacyjnych. Są niezastąpione w domach pomocy społecznej oraz domach seniora, w których pozwalają zwiększyć samodzielność i komfort osób w podeszłym wieku. Często są wykorzystywane w domach i mieszkaniach, w których przebywają seniorzy czy niepełnosprawni. Poręcze prysznicowe, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do mocowania w kabinach prysznicowych. Niekiedy sprawdzają się również jako podpory przy wannach oraz sedesach. Ich główne zadanie polega w tym przypadku na ułatwianiu pacjentom przyjęcia pozycji siedzącej lub stojącej.

Podpory, poręcze dla seniorów i niepełnosprawnych – jakie mają zalety?

Poręcze prysznicowe dla osób niepełnosprawnych to solidne i niezawodne rozwiązania, które zapewniają komfort nawet podczas wzmożonej eksploatacji. Ma to szczególne znaczenie w przypadku placówek medycznych i opiekuńczych, w których każdego dnia korzysta z nich wiele osób. Podpory prysznicowe produkowane przez wiodące marki są tworzone z trwałych materiałów. Najczęściej powstają ze stali lakierowanej proszkowo. Dostępne są także poręcze prysznicowe dla niepełnosprawnych i seniorów wykonane ze stali nierdzewnej. Oprócz solidności ich dodatkowym atutem jest elegancki wygląd, dzięki czemu świetnie wpisują się w aranżację domowych łazienek lub pomieszczeń kąpielowych w prywatnych ośrodkach medycznych, opiekuńczych czy rehabilitacyjnych. Podpory, poręcze dla seniorów i niepełnosprawnych są odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale też na działanie wody. Nie rdzewieją i nie tracą swoich właściwości przez długi czas użytkowania. Ich gładka powierzchnia jest łatwa do utrzymania w czystości. Podpory prysznicowe można dezynfekować ogólnodostępnymi środkami, zapewniając pacjentom najwyższy poziom higieny. Podpory prysznicowe są ponadto łatwe w montażu. Przymocowane do ściany gwarantują niezawodność i bezpieczeństwo nawet w przypadku pacjentów o dużej masie ciała.

Poręcze prysznicowe dla niepełnosprawnych i seniorów – różne kształty dopasowane do indywidualnych potrzeb

Poręcze prysznicowe dla niepełnosprawnych i seniorów występują w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu można dopasować je do indywidualnych potrzeb pacjentów. Do podnoszenia się z pozycji siedzącej najlepiej sprawdzają się podpory prysznicowe poziome, występujące również w wariancie narożnym, mocowanym w rogu kabiny. Z kolei o stabilność pacjentów podczas mycia pozwalają zadbać pionowe poręcze prysznicowe. Największą popularnością cieszą się jednak modele kątowe, poziomo-pionowe, które łączą w sobie zalety obu rozwiązań. Ich atutem jest także to, że pozwalają wygodnie ułożyć przedramię na części poziomej podpory. W ten sposób równoważą ciężar i sprawiają, że zmiana pozycji wymaga mniejszego nakładu siły. Podpory, poręcze dla seniorów i niepełnosprawnych występują w wariancie prawym i lewym, dzięki czemu można łatwo dopasować je do każdej kabiny.