Siodełka wannowe

Siodełka wannowe

Siodełka wannowe znajdujące się w naszej ofercie gwarantują wygodę oraz bezpieczeństwo pacjenta. W zależności od modelu, wyposażone są w oparcia i podłokietnki, a także różnego rodzaju wycięcia, ułatwiające wykonywanie czynności higienicznych.
Produkty medyczne
Ławeczka wannowa CЄ

Ławeczka wannowa CЄ

Zapytaj sprzedawcę tel. 775432904
Ławeczka wannowa CЄ służy do ułatwiania czynności higienicznych, wykonywanych w wannie dla osób w podeszłym wieku oraz osób niepełnosprawnych z niedowładem kończyn.  
Produkty medyczne
Siodełko wannowe CЄ

Siodełko wannowe CЄ

Zapytaj sprzedawcę tel. 775432904
Siodełko wannowe służy do ułatwiania czynności higienicznych w wannie w czasie kąpieli dla osób w podeszłym wieku oraz osób niepełnosprawnych z niedowładem kończyn

Siodełka do wanny

Siodełko wannowe jest pomocne w opiece nad osobami niepełnosprawnymi oraz seniorami. Ułatwia wykonywanie czynności higienicznych w wannie, zapewniając komfort oraz maksimum bezpieczeństwa. Siodełko do wanny pozwala także odciążyć opiekuna lub pracownika medycznego, umożliwiając pacjentom mającym trudność w poruszaniu się chociaż w pewnym stopniu samodzielnie się umyć. Różnorodne rodzaje siodełek wannowych łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb osoby chorej. Rozwiązania produkowane przez wiodące marki wyróżniają się przy tym wysoką jakością i zapewniają niezawodne użytkowanie przez długi czas.

Siodełko wannowe – idealne do użytku domowego

Siodełka do wanny są przeznaczone przede wszystkim do użytkowania w domu lub w mieszkaniu. Są niezrównane wówczas, kiedy zaistnieje konieczność wprowadzenia natychmiastowego udogodnienia podczas mycia osoby chorej lub w podeszłym wieku. Ponieważ są to rozwiązania mobilne nie wymagają przeprowadzenia gruntownego remontu łazienki celem dostosowania jej do potrzeb niepełnosprawnego domownika. Siodełko na wannę sprawdzi się także dla osób w okresie rekonwalescencji po chorobie lub zabiegu operacyjnym. Po powrocie do zdrowia można łatwo zdemontować je i przechować w dowolnym miejscu. Siodełka wannowe bardzo dobrze spisują się jako rozwiązania doraźne w szpitalach oraz innych placówkach leczniczych. Są stosowane również w ośrodkach rehabilitacyjnych oraz sanatoriach, w których przebywają osoby mające trudności w poruszaniu się. Można je też spotkać w domach pomocy społecznej oraz domach seniora.

Siodełka wannowe – najważniejsze zalety

Siodełko do wanny gwarantuje osobie chorej komfort i bezpieczeństwo. W wielu przypadkach umożliwia całkowicie samodzielne wykonywanie czynności pielęgnacyjnych. Zaletą rozwiązania jest jego stabilna konstrukcja zapobiegająca ześlizgiwaniu się z brzegów wanny. Siodełko wannowe można łatwo zamocować – wystarczy jedynie położyć je na wannie, aby było gotowe do użytkowania. Rozwiązania są przy tym lekkie i poręczne. Stelaż jest zwykle wykonany ze stali lub aluminium malowanych proszkowo, a siedzisko z tworzyw sztucznych wysokiej jakości. Dzięki temu siodełko do wanny jest bardzo trwałe i wytrzymuje duże obciążenia. Cechuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie wody. Produkty pochodzące od renomowanych marek są opatrzone stosownymi certyfikatami potwierdzającymi ich jakość oraz bezpieczeństwo. Specjalna, perforowana struktura siedziska zapewnia łatwy odpływ wody, a właściwości materiału, z którego jest wykonane, zapobiegają zabrudzeniom i rozwojowi niebezpiecznych dla zdrowia mikroorganizmów. Zaletą siodełka do wanny jest także łatwość czyszczenia. Można myć je w ogólnodostępnych detergentach lub odkażać preparatami do dezynfekcji urządzeń sanitarnych.

Jak wybrać odpowiednie siodełko na wannę?

Siodełka do wanny występują w różnych postaciach, dzięki czemu można znaleźć model odpowiedni dla konkretnego pacjenta. Osoby o umiarkowanej niepełnosprawności lub osoby starsze szukające urządzeń ułatwiających mycie w wannie, mogą sięgnąć po specjalne ławeczki. To rozwiązania mające postać deski wspartej na dwóch brzegach wanny, która umożliwia przyjęcie pozycji siedzącej podczas zabiegów higienicznych. Z kolei dla pacjentów mających znaczne trudności w poruszaniu się, a także dla osób silnie osłabionych lub borykających się z ograniczonym napięciem mięśniowym, idealne są siodełka wannowe w postaci niewielkiego krzesła opartego na wannie. Dzięki oparciu oraz podłokietnikom chory jest bardziej stabilny podczas mycia. Może też próbować samodzielnie siadać na siodełko wannowe lub z niego wstawać. Warto przy tym dodać, że wiele modeli ma z przodu specjalne wycięcie pomagające przy higienie miejsc intymnych i dające pacjentom poczucie komfortu. Ponadto dostępne są obrotowe siodełka na wannę pozwalające ustawić pacjenta w odpowiedniej pozycji względem osoby asystującej mu przy myciu.