Łóżko szpitalne
Łóżko szpitalne to nieodłączne wyposażenie każdej placówki ochrony zdrowia, od szpitala po prywatne domy opieki. Sprzęt medyczny dla szpitali jest zaawansowany technicznie i przygotowany do całodobowej opieki medycznej, monitoringu i rehabilitacji. Urządzenia szpitalne są w znacznym stopniu zautomatyzowane, by wymienić - łóżka szpitalne elektryczne lub łóżka szpitalne pneumatyczne. Grupą nieco prostszych, ale również funkcjonalnych sprzętów są łóżka szpitalne ręcznie regulowane.
Wszystkie te konstrukcje są dostosowane do potrzeb pacjentów cierpiących na różne schorzenia i rehabilitujących się po operacjach. Łóżka szpitalne regulowane dają możliwość ułożenia pacjenta w różnych pozycjach, aby zmniejszyć odczucie bólu i zapobiegać odleżynom.
Łóżka szpitalne - stabilna konstrukcja stalowa dla bezpieczeństwa i wygody pacjenta
Łóżka szpitalne - to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia jednostek medycznych. Posiadają trwałą i stabilną konstrukcję ze stalowych profili, odpornych na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Metalowy stelaż jest malowany proszkowo, dzięki czemu jest odporny na wielokrotną dezynfekcję i drobne uszkodzenia.
Jedną z najważniejszych cech, jakie posiada łóżko szpitalne jest ręczna lub automatyczna regulacja kąta uniesienia podparcia pleców. Jest to możliwe dzięki budowie segmentowej - leże jest podzielone na kilka odcinków, podpierających poszczególne części ciała. W specjalistycznym sklepie ze sprzętem medycznym Promedyczny.pl jest dostępnych wiele modeli, a większość z nich ma wspomniane rozwiązania. Łóżko szpitalne wyposaża się również w wiele praktycznych części, jak np. składane barierki, zabezpieczające przed wypadnięciem pacjenta.
Oferowane łóżka szpitalne w sklepie Promedyczny - zgodność z certyfikatami i wymogami sanitarnymi
Łóżko szpitalne zostało zaprojektowane tak, aby spełniało wszelkie wymogi sanitarne. Łóżka produkowane są z certyfikowanych materiałów i posiadają praktyczne rozwiązania ułatwiające codzienną hospitalizację. Udogodnienia konstrukcyjne polegają między innymi: na zastosowaniu odpowiednich materiałów, przemyślanej funkcjonalności, na łatwym dostępie do pacjenta i na opcjonalnych funkcjach. Należy wspomnieć tu również o wszystkich dodatkowych akcesoriach, które ułatwiają pracę personelowi medycznemu.
Łóżka szpitalne - to także łóżka pielęgnacyjne, nieco mniej rozbudowane i przeznaczone raczej do codziennej opieki nad pacjentem w domu lub hospicjum. Dostępne modele łóżek są oferowane najczęściej w podstawowej wersji. Dopiero skonfigurowane i uzupełnione akcesoriami, stają się w pełni funkcjonalne. Dlatego poniżej wyjaśniamy, jakie są najważniejsze modele łóżek szpitalnych.
Łóżka szpitalne elektryczne - automatyczne podnoszenie i opuszczanie segmentów
Łóżka szpitalne elektryczne - należą do grupy łóżek o dużym komforcie użytkowania. Wygodę zapewniają siłowniki elektryczne, sterowane przez pacjenta lub personel medyczny.
Łóżko szpitalne elektryczne wyposażone w regulację elektryczną pozwala dopasować wysokość i nachylenie podparcia bez angażowania siły. Łóżko szpitalne elektryczne może mieć również regulowane inne segmenty, aby dostosować położenie pacjenta np. do potrzeb wykonania zabiegów medycznych. Warto tutaj wymienić chociażby pozycję drenażową Trendelenburga, stosowaną np. w położnictwie, ginekologii, czy zdjęciach RTG przełyku.
Łóżka szpitalne pneumatyczne - solidne podparcie dla pleców
Łóżka szpitalne pneumatyczne to jedno z ciekawszych rozwiązań, poprawiających wygodę pracy personelu i komfort hospitalizacji pacjenta. Łóżko szpitalne pneumatyczne posiada składane części leża tzw. segmenty, regulowane ze wspomaganiem siłowników pneumatycznych. Są one niezawodne i nie wymagają zasilania.
Łóżko szpitalne pneumatyczne posiada regulację segmentu oparcia pleców i ud wspomagane sprężynami gazowymi, z kolei regulacja segmentu podudzia jest ręczna z mechanizmem zapadkowym. Pneumatycznym wyposażeniem takich łóżek mogą być również materace z regulowanym ciśnieniem, podpierającym poszczególne partie ciała. Takie materace działają przeciwodleżynowo.
Łóżka szpitalne ręcznie regulowane - prosta budowa i pełna funkcjonalność
Łóżka szpitalne ręcznie regulowane są proste w budowie, ale nie ustępują wspomnianym wcześniej łóżkom pod względem funkcjonalności. Również w tym przypadku, segmenty pozwalają ułożyć pacjenta w różnych pozycjach, co jest szczególnie ważne przy dłuższym pobycie w szpitalu. Łóżko szpitalne regulowane nie wymaga użycia siły podczas zmiany pozycji pacjenta. Podpory pleców są zbudowane na płynnie działających mechanizmach i zabezpieczone specjalnymi zapadkami.
Łóżka szpitalne regulowane posiadają szereg zabezpieczeń poprawiających bezpieczeństwo na co dzień, by wspomnieć hamulce na kołach. Łóżko szpitalne regulowane może zostać wyposażone (na zamówienie) w centralny hamulec, który ułatwi obsługę personelowi szpitalnemu. Łóżko szpitalne ręcznie regulowane posiada szczyty wypełnione płytą laminowaną lub wykonane z tworzyw sztucznych ABS.
Dodajmy, że łóżko szpitalne ręcznie regulowane jest łatwe w utrzymaniu czystości. Stelaże łóżek szpitalnych można dokładnie odkazić, ponieważ nie posiadają żadnych trudno dostępnych miejsc.
Łóżka szpitalne – wyposażenie i akcesoria - poszerzenie możliwości obsługi pacjenta
Łóżka szpitalne mogą być wyposażane - w zależności od potrzeb - w dodatkowe elementy i akcesoria. Można je podzielić na ułatwiające opiekę nad chorym oraz na te, które odpowiadają za bezpieczeństwo pacjenta i wygodę użytkowania samego łóżka w warunkach szpitalnych.
Akcesoria pomagające w codziennej pielęgnacji i leczeniu, to:
-
półki na pościel - umożliwiające przechowywanie nowej zmiany pościeli bezpośrednio pod łóżkiem,
-
wieszaki na kroplówki - na których można zawiesić zbiorniki z płynami wspomagającymi leczenie lub rehabilitację,
-
uchwyty na worki do zbierania moczu - w przypadku pacjentów cewnikowanych po zabiegach lub w terapii, na uchwytach można umieścić zbiorniki drenażowe na noc,
Do rozwiązań zapewniających codzienną wygodę pacjenta i zabezpieczających samo łóżko należą:
-
uchwyty - stanowią przydatne wsparcie dla pacjentów z trudnościami ruchowymi,
-
materace zmiennociśnieniowe - regulowane materace pozwalające zapobiegać odleżynom, posiadają możliwość utwardzania niektórych komór, przez co można sterować podparciem poszczególnych części ciała pacjenta,
-
tuleje do mocowania wysięgników - to specjalnie przygotowane otwory, w których można umieścić dodatkowe wysięgniki,
-
krążki odbojowe - zapobiegają uszkodzeniom mechanicznym podczas transportowania łóżka w obrębie szpitala.